I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Robert Kubica havaroval, jeho stav je vážný [AKTUALIZACE]

Ostatní (ČR)
Lukáš Chum
07. února 2011 - 16:44
2353×

Robert Kubica vážně havaroval dnes dopoledne při testech Škody Fabia S2000. Testoval ji v Itálii na Rally Ronde di Andora.Obrázek zničeného Robertova vozu:


Mladý polský závodník havaroval necelých pět kilometrů po startu první rychlostní zkoušky ve vsi Testico. Kubica bohužel trefil zeď kostela.Navigátor Jakub Gerber vyvázl z vozu nezraněn, Kubicu museli vyprošťovat z vraku vozu až záchranáři. Kubica byl převezen sanitkou na místo, kde mohla přistát helikoptéra a odtud byl helikoptérou přepraven do blízké nemocnice. Kubica prý při vyprošťování byl při vědomí a komunikoval s lékaři."Robertovo zranění vypadá velmi ošklivě, ale není životu ohrožující." řekl otec Roberta Kubicy.Lékaři zatím nechtějí více o stavu mladého Poláka říci. Bližší informace budou k dispozici ve 14:00. Tyto informace vám samozřejmě poskytneme, proto si hlídejte tento článek.Celý závod byl po havárii přerušen.Robert Kubica při přenášení ze sanitky do helikoptéry.
14:30

Robert Kubica je podroben operaci pod vedením lékaře Igora Rossela. Objevují se také spekulace o vnitřím krvácení.


Další polský závodník Leszek Kuzaj nepotvrzuje, ale ani nevyvrací spekulaci o amputaci Robertovy ruky.


Za Robertem Kubicou odstartoval Mauro Moreno, který jakmile zahlédl tuto vážnou nehodu odstoupil ze závodu a pomáhal s vyprošťováním. Avšak také tvrdí, že okolo projížděly další posádky, které i přes to, že viděly, že situace je vážná pokračovaly.14:50


Poslední zprávy hovoří o tom, že Robert Kubica má vícenásobné zlomení paže, ruce a nohy - Team Renault F1 to potvrzuje. Momentálně stále probíhá operace.


Tisková konference je plánována v 16:30. Bude probíhat před nemocnicí Santa Corona v Itálii. Informace bude poskytovat Robertův manažer Daniel Morelli.

7.2.2011 - 11:00


Amputace Kubicovy ruky definitivně vyloučena. Lékaři ruku zachránili. Robert Kubica je momentálně v umělém spánku.Rekonvalescence bude podle předběžných odhadů lékařů trvat přibližně rok. Roberta Kubicu již byl navštívit i nováček ve formuli Pastor Maldonado.


7.2.2011 - 14:00


Robert Kubica se probral z umělého spánku a plně si uvědomuje, co se vlastně stalo a stěžuje si na velké bolesti. Pohnul prsty na své zraněné ruce a pohovořil s příbuznými a přáteli.

Nyní bude dalších 24 hodin spát a v této době budou lékaři operovat jeho zraněnou nohu a loket. Neměl by však spát déle. Další oficiální informace vydá tým Renault F1 v nejbližší době.


7.2.2011 - 15:45


"Když Kubicu přivezli do nemocnice byl ve velmi špatném stavu, protože ztratil hodně krve. Nyní už by měl být Robert ve stabilizovaném stavu." řekl Giorgio Barabino, vedoucí místního resuscitačního oddělení.

Na konci tohoto videa je vidět Kubicova rána.


O autorovi
Lukáš Chum
Šéfredaktor serveru I-Motorsport.cz, student fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a milovník cestování a burácejících motorů. Zapálený fotograf a občasný sportovec, který nepohrdne dobrým jídlem, ani kvalitním filmem.
Komentáře