I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Citroën‎ jede do Polska bez Meeka

Mistrovství světa
Ondřej Tichý
29. června 2016 - 14:43
720×
AKTUALIZOVÁNO: 29. června 2016 - 14:48

V Polsku se za volanty Citroënů DS3 WRC představí dvojice mladých jezdců Stéphane Lefebvre a Craig Breen. Kromě soupeřů z ostatních týmů budou tito dva mladíci bojovat především mezi sebou a to přímo o tovární sedačku pro příští sezónu.

Cílem obou pilotů je udělat dojem na Yvese Mattona a to během polské čtyřdenní soutěže, sedmého podniku letošního Mistrovství světa v rally.

Tím, kdo má angažmá v příštím roce jisté je Kris Meeke, který letos stejně jako celý Citroen Racing absolvuje pouze omezený program a jeho hlavním zájmem je vývoj nového vozu. Otázkou zůstává, zda se Matton bude rozhodovat pouze na základě jedné soutěže, a nebo týmového kolegu pro Krise Meeka budou vybírat dlouhodoběji.

Jak Ir Breen, tak Francouz Lefebvre mají letos příležitost se na vybraných soutěžích předvést před zraky svých šéfů. Lefebvre si dojel již pro páté místo na úvodním podniku MS v Monte Carlu, zatímco Breen získal body za osmé místo ve Švédsku. Nyní mají oba dva před sebou Polskou rally a Breen již byl potvrzen i na startovní listině ve Finsku.

Duo pilotů hájící barvy Abu Dhabi Total týmu absolvovali v pondělí přípravný test před soutěží, aby se oba adaptovali na rychlé tratě v okolí města Mikolajki, kde se odehraje samotná soutěž.

„Mám rád tento typ tratě,“ prohlásil čtyřiadvacetiletý Lefebvre, který právě v Polsku před dvěma lety vyhrál kategorii juniorů. „Myslím, že potřebuji trochu času, abych se adaptoval na zdejší podmínky, protože jsem tu nikdy ve voze WRC nezávodil.“„Jsem rád v týmu s Craigem. Na začátku sezóny byl pro mě měřítkem Kris a pro mě to bylo skvělé mít tu možnost se s ním porovnat. Tento víkend budeme muset spolupracovat, ale myslím, že nám to pomůže udělat pokrok hlavně z technického pohledu.“

Zatímco Lefebvre odjel poslední soutěž v Portugalsku, Breen má za sebou mnohem delší pauzu, rozhodně se ale nenudil.

„Byl jsem poměrně vytížený testováním auta pro příští rok. Byla to fantastická zkušenost spolupracovat s vývojovým týmem Citroen Racing, ale jsem rád, že se vrátím zpět k závodění,“ řekl Breen, který v Polsku závodil pouze jedenkrát.

„Nemám zrovna moc zkušeností s jízdou na šotolině, takže budu potřebovat trochu čas, abych nějaké získal. Spolu se Stéphanem budeme proti sobě vůbec poprvé, takže doufám, že vše bude fungovat.“

Samotná Polská rally odstartuje již zítra ve čtvrtek diváckou rychlostní zkouškou v Mikolajki. Soutěžící pak mělo čekat celkem 306 ostrých kilometrů rozdělených do 22 rychlostních zkoušek. Nicméně oblast kolem Mikolajki nedávno zasáhly silné deště a jeden z měřených úseků musel být pro nesjízdnost v rámci bezpečnosti zrušen.

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře