I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Christian Riedemann absolvoval po tvrdé havárii úspěšnou operaci páteře, nahradí ho Bouffier?

Německé mistrovství
Lukáš Chum
16. dubna 2017 - 14:11
1721×

Christian Riedemann minulý týden těžce havaroval při souboji o vedoucí pozici s Fabianem Kreimem v Německu na Rallye Vogelsberg. Havárie se stala na sedmé rychlostní zkoušce, pouze dva měřené testy po tom, co Kreim převzal Riedemannovo dosavadní vedení. Kámenem úrazu této havárie byl, jak můžete vidět na následujícím videu, náraz ve vysoké rychlosti do meze a následný tvrdý dopad nechráněnou spodní stranou vozu. Christian Riedemann i jeho spolujezdec Michael Wenzel se nemohli z vozu svépomocí dostat, proto museli počkat až na záchranné týmy. Po vyproštění byli oba transportováni do frankfurtské nemocnice s poraněními páteře. Nyní už mají oba úspěšně po operacích a naštěstí zůstanou bez trvalých následků."V pondělí bychom měli být propuštění do domácího léčení. Špatná zpráva je, že pro nás sezona předčasně skončila, protože nám doktoři předpovídají minimálně půlroční rekonvalescenci," řekl v nemocnici jezdec ROMO Teamu, Christian Riedemann.


Nemalou kritiku v Německu sklidil již zmiňovaný Fabian Kreim se svým spolujezdcem Frankem Christianem. Toto duo totiž bylo první, které místem havárie projíždělo a nezastavilo, aby pomohlo. Předpisy hovoří o tom, že pokud se jezdec a spolujezdec stále nachází v autě v době průjezdu dalšího auta, je bezpodmínečně nutné, aby projíždějící posádka zastavila. Kreim pouze zpomalil, ale pokračoval dál.Tato havárie je komplikací i pro tým Peugeot ROMO. Jeho šéf Ronald Leschhorn musí rychle hledat náhradu, protože již za dva týdny seriál německého mistrovství pokračuje třetí soutěží v Sulingenu, shodou okolností v domácím prostředí Riedemanna, který zde bude pouze v roli diváka. Objevily se spekulace, že by se za volant Peugeotu 208 R5 mohl posadit Francouz Bryan Bouffier díky letité známosti právě s Leschhornem.

Zdroj – Foto: Facebook (Christian Riedemann)

O autorovi
Lukáš Chum
Šéfredaktor serveru I-Motorsport.cz, student fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a milovník cestování a burácejících motorů. Zapálený fotograf a občasný sportovec, který nepohrdne dobrým jídlem, ani kvalitním filmem.
Komentáře