I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Dvojnásobné vítězství pro MRF ŠKODA: Gaurav Gill zvítězil před Olem Christianem Veibym v Rally Whangarei

Asijsko-Pacifiké mistrovství
Škoda Motorsport
01. května 2017 - 23:40
545×

Posádky týmu MRF ŠKODA Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen a Gaurav Gill/Stéphane Prévot sváděly od začátku Rally Whangarei napínavý souboj o vítězství. Ambiciózní mistr asijsko-pacifického šampionátu Gaurav Gill, který se tentokrát spoléhal na belgického spolujezdce Stephana Prévota, byl nejrychlejší v obou zahajovacích zkouškách celé rally. Na první místo se v průběhu první etapy probojovala mladá norská posádka Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen. Na třetí speciální zkoušce měl ale Veiby před koncem technický problém a kvůli časové penalizaci za nutnou opravu se posunul na druhou pozici za týmového kolegu Gilla, který následně vyhrál úvodní soutěž šampionátu APRC.

První soutěž asijsko-pacifického šampionátu (FIA Asia-Pacific Rally Championship – APRC) se konala na severu severního ostrova Nového Zélandu nedaleko města Whangarei. Intenzivní déšť během prvního dne změnil povrch rychlostních zkoušek v lesích severně od Aucklandu na kluziště.

„Pršelo opravdu velmi dlouho. Na některých místech přilnavost byla, na jiných nebyla skoro žádná. Občas se stalo, že stěrače nestíhaly čistit okno a člověk si pak přidal jako slepý,“ říká Ole Christian Veiby, který se ale podmínkami nenechal znervóznit a po několika prvních zkouškách měl náskok více než půl minuty.


Jeho týmový kolega Gaurav Gill nebyl spokojený s naladěním tlumičů, po jejich upravení bylo třeba ještě provést změny na diferenciálu. Po nich se Ind vydal na stíhací jízdu. Na konci dne se zlepšilo počasí, což přispělo k tomu, že byl k vidění napínavý souboj o první místo. Gill zajel v neděli ráno dva nejrychlejší časy, Veiby mu konkuroval jedním. Ještě tři speciální zkoušky před koncem byl Veiby před Gillem ve vedení o 23 sekund. Na 14. speciální zkoušce měl ale Veiby problém s brzdami a ztratil mnoho času. Po jejich opravě se dostavil pozdě k časové kontrole. Dostal tak časovou penalizaci a posunul se v celkovém pořadí za svého týmového kolegu.V cíli Rally Whangarei Ole Christian Veiby ukázal, že se už dívá do budoucnosti: „Byla to mimořádná zkušenost. Nikdy by mě nenapadlo, že budu většinu času ve vedení této rally. Co lepšího můžu ve zbytku sezóny APRC očekávat?“


Vítězství před svým týmovým kolegou z Norska po intenzivním souboji v rally Whangarei slavil Gaurav Gill a Stéphane Prévot.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek měl z úspěchu týmu radost: „Gratuluji Gauravovi a Ole Christianovi k velkému úspěchu. Člověk si nedokáže představit lepší start do nové sezóny APRC, než dvojnásobným vítězstvím!“


Celkové výsledky Argentinské rally (WRC 2)
1.Gill / Prévot (IND / BEL)Škoda Fabia R52:35:06,87 hod
2.Veiby / Skjarmoen (NOR / NOR)Škoda Fabia R5+ 2:02,8 min
3.Blomberg / Andersson (SWE / SWE)Mitsubishi Mirage+ 17:45,5 min
4.Takahashi / Nakamura (JPN / JPN)Subaru Impreza WRX STi+ 28:17,3 min
5.Abhilash / Gowda (IND / IND)Subaru Impreza WRX STi+ 37:42,9 min
Zdroj – Foto: Škoda Motorsport

Komentáře