I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Lappi usedne v Portugalsku do třetí Toyoty

Mistrovství světa
Ondřej Tichý
14. května 2017 - 20:47
777×
AKTUALIZOVÁNO: 14. května 2017 - 20:56

Jezdecká sestava týmu japonské automobilky Toyota Gazoo Racing se o nadcházející Rally de Portugal rozroste o třetího jezdce – bude jím další Fin Esapekka Lappi. Ten se připojí ke dvěma svým krajanům, kteří v týmu působí od začátku sezóny a to Juho Hänninena, který rovněž jako Lappi prošel továrním týmem Škoda Motorsport a Jari-Matti Latvalou, jenž se k týmu přidal po ukončení projektu VW Motorsport ve WRC.

Lappi se tak vůbec poprvé podívá mezi „velké kluky“ avšak tratě mistrovství světa mu nebudou zcela neznámé. Je to totiž mimojiné úřadující šampion ve WRC2 a vybraných soutěží kalendáře Mistrovství světa se tak již účastnil. V Portugalsku pojede potřetí, naposledy zde startoval před dvěma lety, kdy v rámci WRC2 skončil na druhém místě.

Dle prohlášení týmu bude Lappiho hlavním cílem najet cenné kilometry a získat potřebná data pro další vývoj Yarisu WRC. Lappi je sice od počátku sezóny oficiálně testovacím jezdcem Toyoty, ale v závodních podmínkách s Yarisem ještě nikdy nejel.

„Měl jsem k dispozici před Portugalskem test, který mi dal možnost přičichnout k budoucnosti našeho vývoje, ale stále to nejsou zkušenosti, které získáme startem na regulérní soutěži,“podotkl Lappi.

„Je to pro mě samozřejmě velmi vzrušující startovat poprvé s Yarisem WRC. Je to příležitost, na kterou jsem čekal celý život. Mým úkolem bude posbírat co nejvíce dat a pomoci tak týmu v dalším vývoji. Nejdůležitější bodem bude dokončit samotnou soutěž, což zrovna v Portugalsku je samo o sobě dostatečná výzva. Pro mě samotného to bude rovněž důležité z hlediska zkušeností, musím se snažit absolvovat všechny rychlostní zkoušky a tomu přizpůsobím i tempo v závodě.“


Tým samotný si od nasazení třetího vozu slibuje zrychlení vývoje zejména podvozkových dílů a proto již stabilně bude Esapekka Lappi součástí startovních listin podniků MS po zbytek sezóny.

A jak probíhalo samotné Lappiho testování před soutěží je zachyceno na tomto videu:


Zdroj – Facebook TOYOTA GAZOO Racing

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře