I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Roman Kresta: Máme v závoďáku to nejlepší, co je k dispozici [ROZHOVOR + FOTO]

Mistrovství České republiky
Lukáš Chum
28. června 2017 - 14:57
2009×

Roman Kresta dnes v Praze před zraky novinářů podepsal smlouvu s generálním ředitelem společnosti Paramo, Markem Gladyszem a oznámil svůj návrat po více než třech letech na tratě rychlostních zkoušek.Luhačovický jezdec bude hájit barvy Mogul Racing Teamu, se kterým již v minulosti nasbíral spoustu triumfů. Se svým spolujezdcem Petrem Starým dnes slavnostně odhalili nejen své plány, ale i jejich speciál Škoda Fabia R5, se kterým v letošním roce startovali například bratři Melichárkové nebo v loňském roce Polák Filip Nivette či Němec Fabian Kreim.

Dvojice se kromě víkendové Rally Bohemia představí následně i na Barum Rally v okolí Zlína.Romane, jak tato celá myšlenka ohledně návratu vlastně vznikla?
V tuhle chvíli ani nevím, jak jsme se na tom domluvili. Ta nabídka tu byla už dřív než letos, bylo to spíš na mně, jestli se vrátím nebo ne. Těch rozhodujících faktorů bylo spousta a finálně to dopadlo tak, že jsme si řekli, že uděláme radost nejenom nám, ale i fanouškům, jejichž stálý zájem mě překvapuje a velmi těší.


Bude start na Bohemii jen jeden ojedinělý nebo se můžeme těšit ještě na nějaké další představení na českých rychlostních zkouškách?
Dohodli jsme se, že základní záležitostí je Rally Bohemia. Pak máme před před sebou ještě Barum Rally, na které bychom měli také startovat.
Jak je pro Tebe těžké vrátit se do toho závodního režimu? V závodním autě sice sedíš docela často, ale přecejen tlak závodního víkendu je něco jiného...
To teprve přijde. O mně je známo, že vše dělám na 100%, takže ty přípravy byly opravdu velké. Závoďák je ve stavu takovém, že si na něj v žádném případě nebudu moct při závodě stěžovat. Je tam to nejlepší, co může být, co je k dispozici, i to, co jsme sami vymysleli a vyvíjeli. Pakliže bude technika fungovat, pak bude radost závodit. Záleží i na počasí. V případě, že bude pršet, tak to bude pro diváky zajímavější a pro nás náročnější, ale to mně vyhovuje. Dlouho jsem v tom ale neseděl, takže od sebe neočekávám žádný výsledek. Je to vlastně poprvé, co tohle říkám. Nejsem pod tlakem, že bych "musel". Dřív to tak bylo - to jsem jel vyhrát a když jsem nevyhrál, tak to občas skončilo i kolostřeškou. Ale tak to je, kdo to dělá profesionálně, tak nejede pro druhé místo.


Když jsi nastínil Tvůj výkon, všichni očekávají, že budete s Petrem rychlí. Kde je hranice, kde si řekneš, že jsi spokojen a kde to mohlo být lepší?
Musím odpovědět, že nevím. Tři roky jsem v tom neseděl. Nedělám si iluze o nějakém perfektním výsledku. Ti kluci na špici v tom sedí denně a je to hodně znát. Na druhou stranu top 5 by bylo super.
Petře, jak to vnímáš ty? Cítíš tlak? Všichni jsou zvědaví na výsledek.
Podle mě to není tlak, je to spíš natěšení a překvapení. Jedeme si to užít bez toho, abychom nějak intenzivněji sledovali výsledky, takže tlak si nepřipouštíme. Já jsem se v tom autě svezl poprvé teprve před 2 týdny na testu a budu bojovat sám se sebou, jestli to umluvím a jestli to vůbec ještě umím (smích). Pojímáme to tak, že si jedeme udělat radost a jedeme jí udělat i fanouškům. Moc se na to oba těšíme!


Posádka po dnešní tiskové konferenci zamířila rovnou do Mladé Boleslavi, dějiště Rally Bohemia.
Zdroj – Foto: Martin Husár

O autorovi
Lukáš Chum
Šéfredaktor serveru I-Motorsport.cz, student fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a milovník cestování a burácejících motorů. Zapálený fotograf a občasný sportovec, který nepohrdne dobrým jídlem, ani kvalitním filmem.
Komentáře