Vítězství si z Pačejova odváží Jan Dohnal

Rallysprint série
Ondřej Tichý
29. července 2017 - 20:34
894×

Do Horažďovic se i letos, jak už bývá zvykem, sjela velká konkurence hostící i několik zahraničních jezdců. Ty všechny ale nechal v prachu za svými zády Jan Dohnal navigovaný Michalem Ernstem. A bylo to vítězství přesvědčivé, neboť v žádné z rychlostních zkoušek nedali prostor své konkurenci a celkově zvítězili s náskokem necelých 43 vteřin.

Předně se ale jedná o podnik Rallysprint série, která je, jak je již známo, určená pro vozy s jednou poháněnou nápravou. Mezi těmi byl nakonec nejrychlejší Egon Smékal. Ten se do vedoucí pozice dostal v druhé rychlostní zkoušce.

V té první byl nejrychlejší Matěj Kamenec navigovaný Adamem Jurkou. Kamenec se svým Peugeotem 208 R2 držel tempo se Smékalem až do cíle, ale nakonec byl o 5,7 vteřiny poražen. A aby byly stupně vítězů ‘dvoukolkářů‘ kompletní, třetí místo si z Pačejova odváží Filip Mareš. Nastolené tempo těchto třech nejrychlejších bylo opravdu vysoké, neboť všechny tři v cíli dělilo pouhých 12,4 vteřiny. Čtvrtý v pořadí Michal Horák s Adamem R2 ztratil na Mareše přes jednu minutu, ten po celý závod bojoval o svoji pozici s Lukášem Nekvapilem, který nakonec skončil na šestém místě. Před něj se na předposlední rychlostní zkoušce dostal Josef Zimmermann s Renaultem Clio R3.

V Pačejově se na startovní listině objevilo hodně čtyřkolek, svědčí o tom i fakt, že nejrychlejší dvoukolkář Egon Smékal skončil celkově až na čtrnácté příčce. Na druhém místě absolutně skončil Jaromír Tarabus s Danem Trunkátem, kteří poprvé letos usedli do Fabie R5 ze slovenského MM Rally Teamu. Doposud v jednodenních soutěžích startovali s Fiestou R5 Ondřeje Bisahy. S touto Fabií letos startuje slovenský jezdec Igor Drotár a vloni dovezla Pavla Valouška ke slovenskému titulu. Stupně vítězů pak doplnil Martin Koči, vedle něhož usedl Filip Schovánek. Čtvrtou příčku na poslední RZ rally vybojoval Martin Vlček na úkor Romana Odložilíka.

V Pačejově se také poprvé představil s Fabií R5 Patrik Rujbr. Ten doposud startoval s Renaultem Clio R3T, který nedávno prodal a se kterým vloni vybojoval titul v Rallysprint sérii. V původním plánu měli startovat s relativně stále novým vozem Hyundai i20 R5, ale nakonec se uchýlili k mladoboleslavskému speciálu. Při svém debutu skončil Patrik Rujbr navigovaný Veronikou Římalovou na desátém místě.