I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Hyundai začíná hledat mladé talenty

Mistrovství světa
Ondřej Tichý
11. srpna 2017 - 20:01
1022×
AKTUALIZOVÁNO: 11. srpna 2017 - 20:04

Hyundai na konci výběru nabídne jednomu jezdci angažmá v rámci šampionátu WRC2. Vybraný jedinec tak se svým spolujezdcem dostane do rukou tovární Hyundai i20 R5.

Hyundai si vytipoval celkem sedmnáct mladých jezdců, z nichž nakonec na základě pohovoru vybral tři jména – Gus Greensmith, který v současné době závodí ve WRC2 za tým M-Sport, továrního jezdce Opelu Chrise Ingrama , ten brázdí tratě Mistrovství Evropy a tím třetím je Tom Cave. Cave působí hlavně v britském šampionátu a občas zavítá i do WRC2 a pravidelně usedá právě do Hyundaie i20 R5.

Dále pak osm ze zmíněných sedmnácti dostane příležitost se v září účastnit asfaltových i šotolinových testů s „i-dvacítkou“ R5.

Případný vítěz nedostane zázemí přímo továrního týmu, ale jeho jakési odnože, která bude mít plnou podporu automobilky. Dle Autosportu.com existuje velká šance, že tento jezdec bude pravidelně zván na testy WRC týmu.

Šéf Hyundai Motorsport Michel Nandan a celý jeho tým berou otázku programu pro mladé talenty velmi vážně:

„Jsme nadšení hledáním budoucích soutěžních hvězd“, prohlásil Nandan“. Je zde tolik nevyužitých talentů, chceme tak pomoci výchově některým z nich. Vzali jsme několik možných kandidátů na posouzení, abychom mohli vybrat toho nejlepšího volného na trhu s jezdci.“
Ze třech vybraných se k tomuto programu vyjádřil pouze Tom Cave, který tím byl poměrně překvapen:

„Musím přiznat, že jsem o ničem takovém dopředu nevěděl,“ řekl Cave, který ve Finsku v rámci WRC2 získal třetí místo s vozem i20 R5. „Vím, že od konce loňské sezóny, kdy jsem závodil proti Elfynu Evansouvi o mě lidi z Hyundai zajímali. Myslím, že to na ně mohlo udělat určitý dojem, protože Elfyn je na úplně jiné úrovni a místy jsem s ním byl schopen držet krok. Jsem z toho nadšený. Tu první část beru jako pracovní pohovor, ale už se těším na září.“


Kdy Hyundai oznámí jméno vítěze tohoto výběru zatím není známo a rovněž je otázkou co s ním bude mít Hyundai v plánu po sezóně 2018.
Zdroj – Tom Cave Racing

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře