I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Evans a Ogier nadále v M-Sportu?

Mistrovství světa
Ondřej Tichý
31. října 2017 - 19:39
627×

Ano, dle neoficiálních zdrojů britského Autosportu je tato varianta více než reálná.

Zatím je vše nepotvrzené, ale k finálnímu verdiktu by mělo být velmi blízko. U Evanse, který má vstoupit znovu do „A-týmu“ M-Sportu a opustit tak po dvou letech pneumatiky DMACK, je to již dokonce jisté, pouze se s oficiálním prohlášením čeká na rozhodnutí Sébastiena Ogiera.

Nyní již čtyřnásobný mistr světa si opět dává poměrně na čas. Zájem o něj má nejen Malcolm Wilson z M-Sportu, kde Ogier úspěšně působí v letošní sezóně, ale také i Yves Matton z Citroenu, kde Ogier ve WRC začínal. Tato druhá varianta se stále více jeví jako nereálná.

Na rozdíl od nesdílných jezdců Malcolm Wilson potvrdil, že o Ogiera zájem mají, dál už ale mluví značně neurčitě:

„Děláme vše pro to, abychom jej udrželi. Stejně jako jsem to už řekl v minulosti mnohokrát. Dívám se po jakékoliv šanci. Ogier již zná ambice a schopnosti týmu a také naše plány do budoucna. Letos jsme měli neuvěřitelný rok a moc rádi bychom na tom stavěli i v sezóně 2018“.
Kromě Ogiera a Evanse se v souvislosti s M-Sportem a rokem 2018 začalo mluvit také o Teemu Suninenovi. Ten by měl ve Fiestě WRC odstartovat na minimálně šesti podnicích MS 2018. Nyní ale všichni čekají na rozhodnutí staronového mistra světa Sébastiena Ogiera, od čehož se bude odvíjet zbytek plánů M-Sportu.

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře