I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Volkswagen se vrací do rally s novým speciálem Polo GTI R5

Mistrovství Evropy
Lukáš Chum
07. listopadu 2017 - 18:19
1029×

Volkswagen Motorsport, který opustil mistrovství světa na konci roku 2016, sliboval svůj návrat do rally s novým vozem pro kategorii R5. A tak se také děje. Bezmála o rok později přichází německý tovární tým s novým konceptem vozu Polo GTI R5, který vychází z nového modelu civilního Pola.

Vývoj vozu již běží na plné obrátky a Volkswagen Motorsport chce začít s testováním ještě letos. Premiéru však chystá až na domácí Rally Deutschland v srpnu příštího roku. Vývojový tým je veden Francoisem-Xavierem Demaisonem, který je podepsán pod úspěchy Pola R WRC. Na vývoji se podílí také bývalý závodní inženýr Sébastiena Ogiera, Gerard-Jan de Jongh.

"Při vývoji vozu Polo GTI R5 chceme zužitkovat zkušenosti nasbírané po dobu našeho úspěšného působení v mistrovství světa. Chceme pro naše klienty připravit špičkové závodní náčiní jak pro národní šampionáty, tak i pro vyšší šampionáty až po mistrovství světa," říká šéf týmu Sven Smeets. "Nově připravovaný speciál projde důkladným testováním za všech podmínek na všech površích po celém světě."

O autorovi
Lukáš Chum
Šéfredaktor serveru I-Motorsport.cz, student fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a milovník cestování a burácejících motorů. Zapálený fotograf a občasný sportovec, který nepohrdne dobrým jídlem, ani kvalitním filmem.
Komentáře