I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Ford Fiesta RS WRC 2017 odstartuje poprvé v soukromých rukách mimo závod MS. A bude to v České republice!

Volné podniky
Klára Sobotková
23. listopadu 2017 - 17:01
510×

Ve středu 22. listopadu 2017 v Bělé pod Bezdězem proběhla mimořádná událost. Tým složený kolem Honzy Dohnala připravil pro diváky Tipcars pražského rallysprintu fantastický dárek v podobě startu vozu Ford Fiesta WRC ve specifikaci pro rok 2017.

Posádka Honzy Dohnala tak s tímto vozem bude jako jediná startovat mimo mistrovství Světa.„V první řadě musím poděkovat partnerům, kteří nám umožnili start s tímto skvostem. Chtěli jsme fanouškům pražského rallysprintu předvést něco zajímavého. Nejdříve jsme uvažovali o elektromobilu, ale ten na trati rychle ztrácí rychlost a tak nás napadlo požádat M-Sport. Dohodli jsme se a jsme tak první privátní tým na světě, který s tímto vozem startuje mimo závod Mistrovství světa. Pro mne jako pro jezdce je to nejvíc, co mohu zažít,“ komentuje svůj start s tímto vozem Honza Dohnal.


Autoklub České republiky tuto zcela mimořádnou událost podpořil zajištěním testu, který přilákal do Motorlandu Bělá řady novinářů, kteří tak měli jedinečnou možnost vidět tento vůz v akci.„Jsme pyšní na to, že v České republice jsou nadšenci, kteří žijí motorsportem a nabídli fanouškům tento úchvatný vůz, se kterým tovární tým M-Sport získal dva mistrovské tituly v kategorii WRC. Autoklub České republiky je rád, že mohl pomoci alespoň malou měrou zajištěním testu týmu Honzy Dohnala, který se postaral o tuto světovou premiéru,“ dodává Adam Eliáš, výkonný ředitel Autoklubu ČR.


Pražský Rallysprint startuje již v pátek 24. listopadu 2017 a tratě povedou přes Strahov a jeho okolí.Naše redakce byla na prezentaci tohoto vozu v Bělé pod Bezdězem také přítomna. Na fotogalerii z této akce se můžete podívat po kliknutí na tento odkaz.

Komentáře