I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Volkswagen na Mallorce oficiálně prezentoval nové Polo GTI R5

Mistrovství Evropy
Lukáš Chum
04. prosince 2017 - 18:02
2375×

Volkswagen dnes v 17 hodin oficiálně prezentoval novinářům na okruhu v Llucmajor na Mallorce svou novou zbraň, se kterou v polovině příštího roku zamíří na zákaznický trh. Německý tovární tým si však klade nejvyšší ambice na zisk největších úspěchů ve WRC-2. Na tiskové konferenci tým sdělil, že na novém autě momentálně pracuje v dílnách v Hannoveru.Volkswagen Motorsport má za sebou již první sérii testů na asfaltu i šotolině ve francouzském Fontjoncouse. Informace z tohotu třídenního testu, kdy se za volant posadil tovární jezdec českého týmu Škoda Motorsport Pontus Tidemand a testovací jezdec Dieter Depping, jsme vám shrnuli již dříve zde. V prosinci tým čeká další testování, tentokrát ve Velké Británii. Tam se k Tidemandovi a Deppingovi připojí v testování také Rakušan Raimund Baumschlager, který bude jedním z vůbec prvních zákazníků, kteří Polo GTI R5 nasadí. Ten stál od samého začátku i při vývoji Škody Fabia R5.

Na rok 2018 je naplánován prodej 15 vozů. Poptávka je sice mnohem větší, ale Volkswagen chce mít jistotu, že zvládne řádně dodávat všechny náhradní díly, proto se počet stanovil právě na 15. Na další rok už je v plánu prodej dalších 30 až 40 vozů do soukromých rukou.Homologace je plánována na 1. srpna, přičemž základní cena dle pravidel FIA je stanovena na přibližných 4,75 milionu korun. Stejně jako u konkurence, kterou se chce Volkswagen při stanovování přesné ceny inspirovat, se budou muset dokoupit další dodatečné balíčky.

Za celý tento projekt zodpovídá technický ředitel François-Xavier „FX“ Demaison spolu s vedoucím manažerem Janem de Jonghem. Oba stáli u zrodu úspěšného speciálu Polo R WRC.

"První testy absolvovalo Polo GTI R5 bez jakýchkoliv problémů. Zpětná vazba od jezdců byla velmi pozitivní, což je samozřejmě výhodou pro tým zkušených inženýrů a mechaniků, kteří již mají zkušenosti se stavbou mistrovského auta," řekl Demaison. "Samozřejmě budeme využívat také úzké spolupráce s kolegy z technického oddělení z Wolfsburgu a kolegů ze Škody, která svůj vůz R5 nabízí již od roku 2015."

Zdroj – Foto: Nacho Villarín, Rallye-Magazin.de

O autorovi
Lukáš Chum
Šéfredaktor serveru I-Motorsport.cz, student fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a milovník cestování a burácejících motorů. Zapálený fotograf a občasný sportovec, který nepohrdne dobrým jídlem, ani kvalitním filmem.
Komentáře