I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Pokukuje Kimi Räikkönen po návratu do mistrovství světa?

Mistrovství světa
Lukáš Chum
21. ledna 2018 - 18:35
1378×

Vidí Kimi Räikkönen svojí budoucnost v návratu do mistrovství světa? Vzhledem k jeho nechvalně ukončené kariéře v rally v roce 2011 to možná zní trochu šíleně, ale opravdu z Finska putují spekulace o možném návratu.

Kimi Räikkönen má za sebou v mistrovství světa 22 startů, přičemž své jméno proslavil spíše několika karamboly a haváriemi než oslnivými výsledky. Přesto osmatřicetiletý Fin zaznamenal i dobré výsledky a dokonce v roce 2010 v Německu vyhrál rychlostní zkoušku.

V roce 2018 začne Räikkönen svou šestnáctou sezonu v mistrovství světa formule 1, ale nad jeho dalším setrváním v tomto seriálu visí otazníky. Tým Ferrari, ve kterém Fin ve formuli 1 závodí, váhal s prodloužením smlouvy už pro letošní rok, ale nakonec se tak stalo. Jeho aktuální smlouva vyprší po letošní sezoně.

Před nějakým časem se Tommi Mäkinen, nynější šéf týmu Toyota Gazoo Racing, svěřil jednomu z finských zpravodajských webů se zajímavou informací: "Nedávno jsem se s Kimim setkal a bavili jsme se o jeho možnosti návratu za volant vozu specifikace WRC. Rozhodně to neznamená, že Kimi přichází do Toyoty! Ani není čas o tom momentálně mluvit, je stále pod smlouvou u Ferrari, kde se v letošní sezoně chystá bojovat o titul mista světa. Ale samozřejmě by bylo velmi zajímavé ho vidět v Toyotě nebo v mistrovství světa obecně. U fanoušků patří k nejoblíbenějším jezdcům světa a určitě by nebylo překvapující, kdybychom ho v budoucnosti ve vozidle nejnovější specifikace WRC viděli."


Připomeňme si Räikkönenovu kariéru v rally ve videích


Sestřih Finské rally 2011 z pohledu týmu IceOne Racing, za který Räikkönen v rally závodil a zároveň ho stále vlastní.Onboard z vozu Kimiho Räikkönena ze třetí rychlostní zkoušky Řecké rally 2011.Rodák z finského města Espoo zaznamenal i mnoho havárií. Níže přikládáme výběr několika z nich...Že Räikkönen ale rallyové návyky nezapomněl, dokazuje i ve formuli 1.O autorovi
Lukáš Chum
Šéfredaktor serveru I-Motorsport.cz, student fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a milovník cestování a burácejících motorů. Zapálený fotograf a občasný sportovec, který nepohrdne dobrým jídlem, ani kvalitním filmem.
Komentáře