I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Loeb před Mexikem nečeká zázrak

Mistrovství světa
Ondřej Tichý
08. března 2018 - 14:20
601×

Je to už šest let, kdy fenomenální Francouz ohlásil svůj konec v Mistrovství světa v rally. V následujících letech sice ještě několikrát do vozu WRC usedl, ale jednalo se pouze o jednorázové události. Při posledním startu na Rallye Monte Carlo v roce 2015 obsadil po jezdecké chybě celkově osmou příčku, to ale bylo ještě s vozem Citroen DS3 WRC, se kterým před svým odchodem odjel dvě kompletní sezóny a jeho vývoj měl zcela ve svých rukou.

Nyní jej čeká první ostrý start s „cé-trojkou“ WRC, která v rukou současných pilotů Citroen Racing příliš nezáří. Proto valná část fanoušků očekává, jak si v závodním tempu mistr volantu Loeb s tímto neposlušným vozem poradí.


Minulý měsíc Loeb absolvoval ve Španělsku dvoudenní test a sám byl překvapen, kam až se auto od září, kdy si jej Citroen pozval na testování, posunulo. Tehdy jeho reakce byly poměrně rozporuplné.

„Je to konkurenceschopné a rychlé auto, ale není snadné jej řídit, dokáže být docela kruté,“ shrnul tehdy dojmy z testů Loeb.
Nicméně ani pod vlivem dojmů z posledních testů se devítinásobný světový šampion neodvažuje odhadovat výsledek.

„Doufám, že budu držet tempo,“ přiznává Loeb. „Nemám vůbec ponětí, jak na tom budu v porovnání s ostatními jezdci, takže se už nemůžu dočkat. Musíte si uvědomit, že tohle je Mistrovství světa a ostatní neseděli celou tu dobu jenom doma.“I přesto, že to pro Loeba bude devátý start v Mexiku, velká část rychlostních zkoušek pro něj bude zcela neznámá:

„Asi 28% trati je pro mě nových, v porovnání se 4% u ostatních, i tak je to docela pozitivní, protože stále je to jedna ze soutěží, kterou nejlépe znám. Nicméně moje vzpomínky na tu zbylou část Mexické rally jsou šest let staré, takže jsem na tom hodně pracoval, abych nebyl zcela ztracený. Doufám, že mi má jedenáctá startovní pozice pro páteční etapu pomůže, protože za současných pravidel potřebujete první den zajet slušný výsledek, jinak trpíte celý zbytek soutěže.“

Zdroj – Foto: Citroën Racing

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře