Kopecký s Dreslerem vítězi 37. KOWAX Valašské rally ValMez 2018

Mistrovství České republiky
Marek Janeček
26. března 2018 - 15:10
606×

Vydařený víkend za sebou má tým Škoda Motorsport. Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem dominovali v celém průběhu KOWAX Valašské Rally Valmez 2018, vyhráli stylem start-cíl a nikoho jiného do čela soutěže nepustili. Tímto pokračuje jejich vítězné tažení v MČR, kde vyhráli už 17 soutěží v řadě.

Zatímco o prvním místě bylo rozhodnuto, na dalších pozicích bylo o co bojovat. Od první RZ sváděli Plzeňáci Václav Pech s Petrem Uhlem přetahovanou o vteřinky s druhou posádkou továrního týmu Škoda Motorsport – Veiby / Skjærmoen. Norská posádka brala start na Valašsku jako test před Korsickou rally. Do poslední RZ vyráželi na druhém místě s nepatrným náskokem pěti desetin vteřiny na Pecha, avšak udělali hodiny a propadli se na třetí pozici. Druzí skončili tedy Václav Pech a Petr Uhel s Fordem Fiesta R5.

Čtvrtou pozici obsadil Jan Dohnal a Michal Ernst. Ti se na 4. místě pohybovali po většinu soutěže a podařilo se jim s jejich Fordem Focus WRC zajet několik dílčích druhých míst v jednotlivých rychlostních zkouškách. Páté místo brali Jan Černý s Petrem Černohorským. Ti si stále ještě zvykají na novou techniku v podobě Fordu Fiesta R5, se kterou to pro ně byl teprve druhý závod. Šesté místo z Valašska odvezl Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát. Pár sekund za nimi skončili jako sedmí Martin Vlček a Jindřiška Žáková.

Další dvě pozice patřily talentovaným nováčkům s vozy kategorie R5. Premiéra Filipa Mareše se Škodou Fabií R5 se vydařila velmi dobře, přičemž skončil na osmé pozici. Devátý dojel Václav Kopáček, který debutoval s Fordem Fiesta R5. Poslední místo v první desítce obsadila polská dvojice bratří Szejů.