I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Rally Vyškov 2018 - RZ 7 / Cíl: Odložilík po senzačním souboji vítězí o 0,2 vteřiny

16:19 – Podivická – 8,15 km

Roman Odložilík zlepšil svůj čas na této rychlostní zkoušce oproti předchozímu průjezdu o 8 vteřin. Filip Mareš zde byl ještě rychlejší, ale o pohou půl vteřinu, která mu nestačí na to, aby domácího Odložilíka překonal. Nejrychlejší čas na této rychlostní zkoušce zaznamenal Karel Trněný.

V absolutním pořadí tedy Roman Odložilík udržel Filipa Mareše za sebou o 0,2 vteřiny a vyhrál XXVI. Rally Vyškov 2018! Třetí místo z Vyškova odváží také po zaslouženém výkonu Karel Trněný za volantem starého speciálu Škoda Fabia WRC. Čtvrté místo obsadil při premiéře se Škodou Fabia R5 Martin Vlček, pátý Patrik Rujbr také s mladoboleslavským speciálem R5.

Roman Odložilík: "Jsem rád, podařilo se nám potřetí vyhrát Vyškov. Sice to bylo se štěstím, protože Filip udělal chybu v retardéru, ale jinak jsme spokojení. Závod byl moc hezký a byl to asi největší souboj, který jsem tady zažil. Nejel jsem na krev, ale museli jsme jet rychle."

Filip Mareš: "Krásný závod a tahanice o vteřiny, pro nás bohužel trošku smůla v závěru v tom, že jsme ztratili dvě desetiny na 1. místo, ale to je rally. O vítězství jsme se připravili vlastní chybou rozražením toho retardéru. Mrzí mě to, ale chci poděkovat všem členům týmu, odvedli fantastickou práci. Já se musím polepšit, abych jim to nekazil."

15:38 – Ivanovická brána – 9,72 km

Senzační souboj na stupních vítězů graduje! Filip Mareš znovu nejrychlejší, poskočil na druhé místo celkově a stáhl rozdíl mezi sebou a dosud vedoucím Romanem Odložilíkem na neuvěřitelných 0,7 vteřiny před poslední rychlostní zkouškou! Roman Odložilík zaznamenal na tomto měřeném testu sice druhý nejrychlejší čas, ale ani to nestačilo, aby zpomalil postup Filipa Mareše. Třetí nejrychlejší čas zde zajel Karel Trněný, ten už ovšem na vedoucí dvojici mírně ztrácí.

13:39 – Podivická – 8,15 km

Pátou rychlostní zkoušku vyhrál Filip Mareš i přes krizový moment, který měl na skoku při průjezdu zemědělským areálem v Zelené Hoře a znovu se tak v celkovém pořadí přiblížil špici. Níže se na onen krizový moment můžete podívat. Zrychlil také Martin Vlček, který zde zaznamenal druhý nejrychlejší čas se ztrátou 1,5 vteřiny. Se ztrátou necelých tří vteřin přijel do cíle tohoto měřeného testu jako třetí Karel Trněný.

Posádky nyní čeká druhá, poslední návštěva servisní zóny a následně poslední sekce dvou rychlostních zkoušek. V té máme zaděláno na velmi dramatický souboj o první tři umístění v absolutním pořadí. První tři jezdce totiž dělí jen tři desetiny vteřiny!

10.P. Semerád - J. HlávkaPeugeot 208 R2+2:47,6 min

Krizová situace Filipa Mareše na Zelené Hoře.

RZ 4

12:46 – Račická – 10,92 km

Tuto rychlostní zkoušku vyhrál Karel Trněný o 1,1 vteřiny před Filipem Marešem. Třetí nejrychlejší čas zaznamenal Roman Odložilík, ten ztratil přes 3 vteřiny. Čelo soutěže se nám v absolutním pořadí začíná velmi sjíždět a schyluje se k velkému souboji v samotném závěru soutěže.

Odstoupit musel Robert Adolf, protože udělal dvojitý defekt.

12:05 – Ivanovická brána – 9,72 km

Filip Mareš vyhrál i třetí rychlostní zkoušku s doposud největším náskokem na druhého nejrychlejšího. Druhý nejrychlejší čas Romana Odložilíka pokořil o 4,6 vteřiny. Třetí nejrychlejší byl v tomto měřeném testu Karel Trněný. Filip Mareš evidentně zabral a dramatizuje nám bitvu o první místo.

10.O. Šimek - J. HoráčekMitsubishi Lancer Evo IX+1:33,5 min

Filip Mareš při nájezdu do servisní zóny.

Martin Vlček - Jindřiška Žáková

Na voze Martina Vlčka se pečlivě pracovalo.

RZ 2

10:04 – Račická – 10,92 km

Filip Mareš navýšil své vedení vítězstvím i na druhé rychlostní zkoušce. Na desetinu vteřiny shodný čas zajeli Martin Vlčkem s Romanem Odložilíkem se ztrátou 4,4 vteřiny. Mezi ně se dokázal vklínit Karel Trněný, který byl o 3 vteřiny pomalejší než Mareš.

Patrik Rujbr rozrazil retardér a dostal za něj penalizaci pěti vteřin. Odstoupil Lukáš Pondělíček kvůli závadě na motoru jeho Škody Fabia S2000.

Posádky nyní čeká návštěva servisní zóny.

Důležitá aktualizace: Filip Mareš rozrazil na druhé rychlostní zkoušce retardér, za což dostal penalizaci 20 vteřin a propadl se v celkovém pořadí na 4. místo. Je potřeba ocenit jeho gesto fair play, kdy se k rozražení sám přiznal.

10.V. Hanuš - K. JugasováFord Fiesta R5+52,3 s

Roman Odložilík se svým Fordem Fiesta R5 při nájezdu do servisní zóny.

RZ 1

09:23 – Ivanovická brána – 9,72 km

Filip Mareš se hned od začátku ujímá vedení. O 1,5 vteřiny pomalejší čas zajel v úvodní rychlostní zkoušce Roman Odložilík a 3. místo s mírným odstupem okupuje Martin Vlček.

Martin Vlček rozrazil retardér a dostal za něj penalizaci pěti vteřin.

Před startem

Ve Vyškově je lehce pod mrakem, ale pomalu vykukuje slunce skrz mraky. Teplota se pohybuje na hranici 17° C, silnice jsou suché a fouká poměrně silný vítr.

Velmi zajímavá kuriozita se stala v pátek při seznamovacích jízdách posádkám startovní číslo 48 - nováčkovi z týmu Autoklub Peugeot Rally Talent Janu Dvořákovi a 67 - Janu Dostálovi. Dostali se v běžném provozu k civilní havárii a jen díky jejich rychlé a duchaplné reakci poskytnutím první pomoci posádky civilních vozů nehodu přežili.