I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Rally Dakar 2019 se dnes prezentovala v Praze!

Vytrvalostní soutěže
Lukáš Chum
29. května 2018 - 18:47
1118×

Dnes v pražských Mahlerových sadech na Žižkovské věži prezentovali francouzští pořadatelé koncept následujícího ročníku Rally Dakar v čele s novým ředitelem soutěže - Xavierem Gavorym.

41. ročník slavné pouštní rally odstartuje 6. ledna 2019 a cílovou rampu úspěšné posádky protnou 17. ledna. Trasa povede tentokrát pouze na území jihoamerického státu Peru, v jehož hlavním městě Limě se odehraje start i cíl rally.

Původně měla trať vést i skrz Chile, to ovšem krátce před oznámením tratě od organizování z ekonomických důvodů ustoupilo. Dost pravděpodobně tomu napomohl i fakt, že Chile usiluje o pořádání vlastní soutěže v mistrovství světa v rally.

Nadcházející Rally Dakar bude čítat deset etap, což je o čtyři méně než v letošním roce. Sedm etap se pojede v náročné peruánské poušti a dunách. Od toho si pořadatelé slibují návrat k "pravému africkému Dakaru". Mnozí soutěžící tuto změnu kvitují, mnozí si na ní ale také stěžují.

"Možná je překvapivé, že pojedeme pouze v Peru. Peru je ale jedna z nejvyjímečnějších zemí pro pořádání takové soutěže. Je zde nádherná poušť, výborná kuchyně a v neposlední řadě také skvělé klima," vysvětloval nový ředitel Rally Dakar, Xavier Gavory. "Celá trasa bude kompaktní, bude to jedna obří smyčka okolo Limy. Přejezdy budou krátké a bivak se nebude muset každý den stěhovat, ráno posádky vyjedou a večer se zase vrátí, což je logisticky výhodné. Dokonce i členové týmů se budou moci díky tomu někdy podívat k trati."
"Já jsem spokojený, v dunách jezdím rád a čím víc písku, tím víc Dakaru. Doufám, že budu mít víc štěstí," komentoval změny synovec několikanásobného českého vítěze Dakaru, Aleš Loprais.


Podívejte se s námi do zákulisí dnešní prezentace, které se zúčastnili jak novináři, tak sami soutěžící.O autorovi
Lukáš Chum
Šéfredaktor serveru I-Motorsport.cz, student fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a milovník cestování a burácejících motorů. Zapálený fotograf a občasný sportovec, který nepohrdne dobrým jídlem, ani kvalitním filmem.
Komentáře