Odložilík vyhrál nejnapínavější Rally Vyškov v historii!

Rallysprint série
Lukáš Chum
05. května 2018 - 21:14
402×

26. ročník Rally Vyškov skončil a s klidem na srdci můžeme konstatovat, že se jednalo o nejnapínavější vyškovskou rally v její již více než čtvrtstoleté historii. Absolutního vítěze totiž dělily od jeho nejbližšího pronásledovatele pouhé dvě desetiny vteřiny!

Rally Vyškov 2018 vyhrála po loňském nezdaru domácí posádka ve složení Roman Odložilík – Martin Tureček s vozem Ford Fiesta R5. Vítězství je to o to cennější, jelikož se oba potýkali se zdravotními problémy. Jejich náskok na vítěze byl však v cíli menší než doba, kterou trvá mrknutí oka. 0,2 vteřiny ztratil druhý Filip Mareš s mladoboleslavským speciálem Škoda Fabia R5. Semčický jezdec si v průběhu soutěže počínal až suverénním způsobem, vyhrál pět ze sedmi rychlostních zkoušek. O vítězství se však připravil vlastní chybou, když nedobrzdil do retardéru už na druhém měřeném testu a obdržel za jeho neprojetí dvacetivteřinovou penalizaci. Hned od následující rychlostní zkoušky sice zahájil obří stíhací jízdu, která vyvrcholila infarktovým dojezdem až na poslední rychlostní zkoušce, ale na vítězství nestačila, byť jen těsně. Třetí místo si z Vyškova odvezl Západočech Karel Trněný se stařičkou Škodou Fabia WRC. I jeho ztráta na vítězství byla ale velmi malá, jen 1,2 vteřiny.

Roman Odložilík krátce po průjezdu cílem uznal kvality Filipa Mareše: „Jsem rád, že se nám podařilo potřetí vyhrát Vyškov. Musím ale uznat, že to bylo se štěstím, protože Filip udělal chybu v retardéru. Byl to asi největší souboj, který jsem zažil. Jinak byla soutěž moc hezká, za což patří pochvala pořadatelům.“

Druhý podnik A Sport Rallysprint série v hodnocení „dvoukolkářů“ vyhrál mladý talent Petr Semerád s Peugeotem 208 R2. Většinu soutěže sice vedl Tomáš Knápek se stejným vozem, avšak tempo Petra Semeráda se v průběhu soutěže stupňovalo. Na páté rychlostní zkoušce se dostal do vedení a nedal šanci ani Tomášovi Knápkovi, který dokonce v závěru soutěže ulomil kolo a musel odstoupit, ani nikomu dalšímu. Druhé místo obsadil Lukáš Nekvapil s Opelem Adam R2 a třetí vítěz úvodní soutěže Marcel Svačina s dalším vozem s francouzským lvíčkem ve znaku.

„Z mého pohledu dopadla Rally Vyškov 2018 dobře a bez nějakých větších problémů, proto jsem spokojen,“ hodnotí soutěž její ředitel, Jaromír Palásek. „Závěr byl jistě z pohledu diváka zajímavý,“ pokračuje. Pořadatelé Rally Vyškov také děkují městu Vyškov a všem obcím, kterými soutěž projížděla, za výbornou spolupráci. V neposlední řadě patří poděkování také našim partnerům.

„V podstatě hned po skončení letošního ročníku jsme začali s přípravou toho následujícího. Do příštího roku bychom chtěli přistoupit na formát 4 rychlostních zkoušek, zařadit nové úseky a tradiční rychlostní zkoušky alespoň částečně obměnit. Harmonogram bych si pak představoval ve formátu dvou průjezdů čtyřmi měřenými testy,“ uzavírá ředitel Rally Vyškov, Jaromír Palásek.

Sledujte oficiální webovou stránku soutěže www.rallyvyskov.cz a facebookový profil Rally Vyškov, kde můžete najít veškeré novinky ohledně naší soutěže.