I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Jan Dohnal vyhrál Invelt Rally Pačejov

Rallysprint série
Zdeněk Chum
28. července 2018 - 21:03
581×

Třetím podnikem pětidílného seriálu A Sport Rallysprint Série 2018 byla již tradiční Invelt Rally Pačejov. Pačejovští pořadatelé získali od letoška pro období následujících pěti let silného generálního partnera v podobě společnosti Invelt. Cílem vzájemné spolupráce je stabilizace této každoročně velmi oblíbené soutěže a její rozšíření mezi dvoudenní rally.

Absolutním vítězem Invelt Rally Pačejov 2018 se stal Jan Dohnal, který zde startoval s vypůjčeným Fordem Fiesta RS WRC starší generace, protože jeho Ford Focus WRC s bohatou závodnickou historií zmizel v plamenech na nedávné hustopečské rally. Druhé místo obsadil Roman Odložilík taktéž s vozem značky Ford, ale ve specifikaci R5. Neměl to ovšem jednoduché, na záda mu totiž dýchal Jaromír Tarabus se Škodou Fabia R5, který z Pačejova odvezl nakonec pohár za třetí umístění. Rozdíl mezi nimi v cíli byl pouhých 0,6 vteřiny.„Mám velkou radost, je to alespoň malý pozitivní střípek za tu bolest z Hustopečí. Nějaké chybky jsme udělali, ale závod jsme si užili a ukázali jsme, že umíme vyhrát i s vozem, se kterým nemáme žádnou zkušenost. Byl to skvělý sport,“ říkal v cíli vítěz, Jan Dohnal.
V hodnocení Rallysprint série vyhrál mladý, teprve sedmnáctiletý talent Petr Semerád s Opelem Adam R2. Druhé místo obsadil Jan Kornhefr a třetí Michal Horák.

O autorovi
Zdeněk Chum
Komentáře