I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Ukáže se Petter Solberg s Volkswagenem ve Španělsku?

Mistrovství světa
Lukáš Chum
04. září 2018 - 15:32
1198×

Vývojové a testovací fáze se blíží ke konci a Volkswagen už odpočítává dny do homologace svého nového speciálu Polo R5. Mělo by se tak stát začátkem října. Následně chce německá automobilka nasadit hned dva speciály na Španělské rally a plánuje překvapení.

"Budeme ve Španělsku soutěžit v klasifikaci WRC 2 se dvěma vozidly," prozradil ředitel týmu Volkswagen Motorsport, Sven Smeets.


Jména pilotů zůstávají zatím v utajení. V rámci testování se ale za volantem ukázalo hned několik zajímavých jezdců v čele s úřadujícím šampionem WRC 2 Pontusem Tidemandem, který letos s týmem Škoda Motorsport znovu svádí boj o titul s týmovým kolegou Janem Kopeckým.

Petter Solberg na testu nového Pola R5.


Solbergův comeback?


V horní části seznamu se objevuje také jméno Petter Solberg. Bývalý mistr světa postavil společně s týmem Volkswagen Motorsport úspěšný tým v mistovství světa v rallycrossu a již v lednu se na testování nového Pola R5 podílel. Již tehdy se spekulovalo o návratu tohoto velikána, na podzim by se tak mohlo skutečně stát. Hojně skloňované jméno ve spojitosti s Volkswagenem bylo také Eric Camilli.

Volkswagen Motorsport plánuje ještě v letošním roce postavit 15 vozů Polo R5, které jsou již prodány prvním zákazníkům v Belgii, Finsku, Itálii, Rakousku, Paraguayi, Portugalsku a Švédsku. Od roku 2019 očekává, že továrnu v Hannoveru opustí každou sezonu až 40 vozidel. Dočkáme se nějakého kousku také v České republice?

Zdroj – Foto: Volkswagen Motorsport

O autorovi
Lukáš Chum
Šéfredaktor serveru I-Motorsport.cz, student fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a milovník cestování a burácejících motorů. Zapálený fotograf a občasný sportovec, který nepohrdne dobrým jídlem, ani kvalitním filmem.
Komentáře