I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Do mistrovství světa možná vstoupí nová automobilka, která to bude?

Mistrovství světa
Lukáš Chum
25. září 2018 - 19:30
2467×

Monacký automotoklub včera zveřejnil úvodní Rally Guide pro nadcházející ročník Rallye Monte Carlo. Hned v úvodu se zmiňuje potenciální vstup nového automobilového výrobce do mistrovství světa od příštího roku. Celá věc není nijak dále komentována ani specifikována a údajně bude podrobena jednáním ještě před koncem roku.

Již nyní existuje hned několik scénářů, která z automobilek by to mohla být. Francouzi spekulují o Volkswagenu ve spojitosti s WRC 2 či o návratu Škody s vozem specifikace WRC. V úvahu by mohl připadnout také Opel, který ve spolupráci s týmem Holzer Motorsport prezentoval vůz Corsa R5. Ani jedno ovšem není příliš pravděpodobné. Nejpravděpodobnější se v tuto chvíli jeví teorie pocházející z Polska o vstupu malajsijské automobilky Proton do WRC 2. Tým Mellors Elliot Motorsport totiž již předpověděl nasazení jednoho či dvou vozů Proton Iriz R5, které sám vyvíjí, do britského mistrovství.

Celý Rally Guide je dostupný po kliknutí na tento odkaz.

Nezbývá nám než čekat než se objeví další naznačující informace.
Zdroj – Foto: Mellors Elliot Motorsport

O autorovi
Lukáš Chum
Šéfredaktor serveru I-Motorsport.cz, student fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a milovník cestování a burácejících motorů. Zapálený fotograf a občasný sportovec, který nepohrdne dobrým jídlem, ani kvalitním filmem.
Komentáře