I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

AKTUÁLNĚ: Ogier podepsal s Citroënem!

Mistrovství světa
Lukáš Chum
28. září 2018 - 14:42
1315×
AKTUALIZOVÁNO: 28. září 2018 - 15:34

Sébastien Ogier se v příštím roce vrátí do týmu Citroën Racing, kde již v minulosti strávil několik sezón. Rozhodl se tak po dvouletém kontraktu s týmem M-Sport. Dnešní oficiální potvrzení této věci však není příliš překvapivým. Již začátkem týdne to za hotové bral francouzský magazín AutoHebdo.

Zajímavou věcí je, že francouzský šampion před několika týdny oznámil, že nový kontrakt, který podepíše, bude ten poslední v jeho kariéře. Nikde ale není uvedeno, jak dlouhý tento kontrakt bude.

Foto: Gepa Pictures / McKlein / Red Bull Content Pool


Ogier přiznal, že klíčovým faktorem k této změně byla touha vyhrát titul mistra světa s třetím týmem. To je něco, co doposud dokázal jen Juha Kankkunen.

"Byly tam různé faktory, které mě vedly k tomuto rozhodnutí. Opravdu mě těší představa, že budu moci znovu spolupracovat s lidmi, se kterými jsem již před několika lety úspěšně spolupracoval. A také je pro mě vzrušující zkusit získat titul mistra světa s třetím týmem," prozradil Ogier. "Ačkoliv neberu nic jako samozřejmé, jsem přesvědčen, že tohle auto (Citroën C3 WRC, pozn. red.) má potenciál a věřím v lidi pracující v Satory."


Francouzský šampion


Sébastien Ogier vyhrál titul mistra světa mezi juniory s Citroënem už v roce 2008, což byl jeho úvodní krok na vrchol. Pro B tým Citroënu závodil v sezonách 2009 a 2010. Tehdy zaznamenal své první vítězství v Portugalsku. Následně byl v druhé polovině sezony 2010 povýšen do A týmu, ale po sezoně 2011 tým se sídlem ve francouzském Satory poblíž Versailles po narůstajícím napětím mezi ním, Sébastienem Loebem a managementem tým opustil.

Pět po sobě jdoucích titulů mistra světa s týmy Volkswagen Motorsport a M-Sport z něj udělalo druhého nejúspěšnějšího jezdce hned za svým krajanem a aktuálně znovu týmovým kolegou Sébastienem Loebem.

Foto: Gepa Pictures / McKlein / Red Bull Content Pool


"Když jsme před dvěma lety vstupovali do M-Sportu, spoustu lidí v tom vidělo velký risk. Pro mě to byla výzva a společně jsme dosáhli něčeho neobyčejného. Malcolm a jeho tým mají velkou vášeň pro rally a chtěl bych jim poděkovat za to, co jsme během uplynulých dvou let zažili. Nyní je čas na novou výzvu," komentuje Ogier přesun k Citroënu.
"Jsem samozřejmě potěšen, že mohu přivítat Sébastiena a Juliena zpět v našem týmu. Pouhý fakt, že přichází, je neuvěřitelným povzbuzením pro celý náš tým. Každý bude ještě více motivovanější než byl," řekl na příchod potenciálního nástupce Krise Meeka šéf týmu Citroën Racing, Pierre Budar.
Zdroj – Foto: @World / Red Bull Content Pool

O autorovi
Lukáš Chum
Šéfredaktor serveru I-Motorsport.cz, student fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a milovník cestování a burácejících motorů. Zapálený fotograf a občasný sportovec, který nepohrdne dobrým jídlem, ani kvalitním filmem.
Komentáře