I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Škoda vyvíjí novou evoluci Fabie R5. Nebo vlastně ne?

Mistrovství světa
Lukáš Chum
11. října 2018 - 15:20
6134×

Pravděpodobně již každý fanoušek zaznamenal, že tým Škoda Motorsport se v poslední době objevuje s mírně faceliftovaným designem vozu Škoda Fabia R5. Údajně vyvíjí novou evoluci tohoto vozu, ale je tomu skutečně tak a nejedná se jen o nějakou kamufláž?

Po posledním testování v Portugalsku, zhruba dva týdny zpátky, se na internetu vyrojilo hned několik videí, po jejichž shlédnutí vyvstává tato spekulace. Podle videí se totiž zdá, že motor Fabie má poněkud jiný zvuk a trakční schopnosti jsou v porovnání s aktuálním modelem Fabie R5 také jinde.Na portugalských diskuzních fórech se již rozjely různé debaty o tom, že automobilka Škoda kamuflovala a že se jednalo o test, který byl využit k přípravě vozu WRC. Jiní zase spekulují o tom, že se český tovární tým již připravuje na nové regule, protože se očekává, že by mělo dojít k částečné reformě pravidel WRC 2. Další jen říkají, že až tuhle evoluci Fabie dostane, bude neporozitelná. Ať je pravda jakákoliv, tak lidé, kteří byli na testu přítomni, se shodují a označují zvukovou a trakční kapacitu jako abnormální pro aktuální vozy specifikace R5.

Posuďte sami a podívejte se na zmiňovaná videa ze severu Portugalska, kde koncem září testoval Jan Kopecký a Pontus Tidemand.Jedná se zatím stále o spekulace, proto nezbývá než čekat. Už možná zítra bychom ale mohli vědět zase o něco víc, protože se v Paříži koná další zasedání Světové rady motoristického sportu.


Zdroj – Foto: Dário Teles Fotos

O autorovi
Lukáš Chum
Šéfredaktor serveru I-Motorsport.cz, student fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a milovník cestování a burácejících motorů. Zapálený fotograf a občasný sportovec, který nepohrdne dobrým jídlem, ani kvalitním filmem.
Komentáře