I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

SVK Rally Příbram jako další výzva

Mistrovství České republiky
Jiří Šteg
12. října 2018 - 14:12
642×

Po úspěšném představení na Barum Rally nastupují posádky teamu VANČÍK MOTORSPORT na start 39. SVK Rally Příbram. Výkony předvedené při prvním startu na Barum rally byly tak trochu překvapením i pro team. Třetí místo uniklo posádce Jakeš-Machů o mizivé 3 desetiny sekundy.

Především výkon ve druhé etapě, kdy zaostala jen o 9,6 sekundy za továrním vozem Jana Kopeckého, potvrdil návrat do špičky. Posádka Březík-Omelka zvládla úspěšně nesnadný přechod z produkčního vozu do R5 a s časy na hranici první desítky byla do své drobné havárie příjemným překvapením.

VANČÍK MOTORSPORT doufá, že 39. SVK Rally Příbram potvrdí správnost směřování celého projektu a v cíli uvidíme posádky na co nejvyšších příčkách. Posádka Jakeš-Machů pojede opět na pneumatikách Hankook a oba vozy budou používat palivo MOL Racing Fuel Hi5, které přineslo zlepšení všech charakteristik motoru a na Barum rally se mimořádně osvědčilo. Team bude mít společné zázemí se svým partnerem, společností MOL Česká republika a zve k jeho návštěvě všechny diváky. Pro SVK Rally Příbram byla také společně připravena akce „Rally dětem“, ve které budou mít malí zájemci možnost nahlédnout do zákulisí teamu a seznámit se s jeho chodem. Informaci o akci najdete na webu SVK Rally Příbram www.rally-pribram.cz.

Přestože se jedná o poslední podnik mistrovství ČR, je startovní listina nabitá. Chybět bude pouze již jistý mistr ČR Jan Kopecký, sporadický účastník Alexej Lukyanuk a Filip Mareš.Šéf teamu Jaroslav Vančík se nezříká optimismu, ale z vlastní zkušenosti ví, jak těžké je v rally uspět: „Jsem strašně rád, že jsme se na Barumce představili v tom nejlepším světle. Doufám, že se na Rally Příbram ještě posuneme :-). Věnovali jsme se proto přípravě s největším nasazením a jedeme tam se zdravou sebedůvěrou, ale i s pokorou, protože rally je nevyzpytatelná. Trochu jsme se namlsali, takže myšlenky na příčku nejvyšší probleskují, ale k tomu je strašně dlouhá cesta a silných soupeřů hodně. Doufáme také v co nejvíce diváků a všechny zvu také k návštěvě našeho zázemí v servisní zóně Dlouhá Lhota.“


Posádka Jakeš-Machů se vrátila k závodění na nejvyšší úrovni a prokázala, že je schopna podávat ve voze R5 vrcholné výkony. Přes handicap slabšího vozu S2000 v začátku sezóny je na průběžném sedmém místě mistrovství ČR a bude bojovat o místo páté.

Pilot Miroslav Jakeš je odhodlán odevzdat v tomto souboji vše: „Budeme se snažit jet podobné tempo jako na barumce a vyvarovat se drobných chyb. V Příbrami jsem několik let nestartoval, takže si tratě moc nepamatuji, ale myslím, že to nebude velký problém. Možný posun v celkovém hodnocení ale budu řešit až v cíli rally.“
Pro Březíka s Omelkou bude důležité především dojet, ale všichni od nich očekáváme i dobré časy. Martin Březík k tomu dodává: „Pro nás je prioritou získávání dalších zkušeností s novým autem. Do Příbrami se moc těšíme a doufám, že se nám podaří posunout zase o kousek dopředu.“


Přejeme všem divákům hezký zážitek z rally a ještě je zveme do našeho společného zázemí s MOL Česká republika i na akci Rally dětem.

Komentáře