I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Barumka v roce 2019 znovu v ERC a s novým termínem!

Mistrovství Evropy
Jakub Hofbauer
12. listopadu 2018 - 21:25
472×

Největší česká automobilová soutěž Barum Czech Rally Zlín v roce 2019 napíše své již šestatřicáté dějství pod hlavičkou seriálu mistrovství Evropy v rally. Barumka patří k vrcholům nejen v českém národním mistrovství, ale je také jedním z nejvýznamnějších podniků zmíněné kontinentální série FIA ERC. Devětačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín se opět odehraje v srpnu, po mnoha letech se však její datum konání lehce posouvá – nově jí byl přidělen termín ve dnech 16. až 18. srpna 2019.Nadcházející ročník populární barumky se bude držet osvědčeného konceptu z předešlých let. Páteční dopoledne bude patřit kvalifikační zkoušce, odpoledne pak v centru Zlína proběhne slavnostní start následovaný večerní speciálkou v nedalekých ulicích. Sobota a neděle pak nabídne přes dvě stovky kilometrů známých rychlostních zkoušek.

„Už nyní intenzivně pracujeme na podobě dalšího ročníku. Jednak bychom se rádi s barumkou a jejími zkouškami podívali na úseky, které by byly zcela nové nebo dlouho nevyužívané, a kromě toho se na mnoha místech po nedávných komunálních volbách změnila zastupitelstva v obcích, takže je potřeba se seznámit s novými lidmi, se kterými jsme doposud nespolupracovali,“ říká Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín. „Také pečlivě sledujeme, jak se bude nadále vyvíjet situace s nákazou afrického moru prasat, která nám do podoby trati zasáhla ve dvou uplynulých ročnících. Jsem přesvědčený, že se bez větších komplikací podaří nachystat hodnotné zkoušky, se kterými budou spokojeny jak posádky, tak diváci.“
Barum rally bude v příštím roce kromě hlavní kategorie ERC znovu zařazena také do juniorského šampionátu, který se pomalu, ale jistě stává dominantou evropského seriálu. Podobně jako letos budou pro juniory vypsány dvě kategorie U27 a U28 a součástí všech soutěží ERCJ znovu bude účastnický kurs Junior Academy. Oproti uplynulému ročníku se na barumce odehraje finále juniorských bitev, pro které je v kalendáři vypsáno prvních pět z celkových osmi evropských zastávek. Kromě mezinárodních účastníků Zlín samozřejmě přivítá také účastníky domácího Mistrovství České republiky v rally a v rámci dvanáctého ročníku Star Rally Historic také posádky, které budou zápolit o body do českého mistrovství historických automobilů. Chybět nebudou ani další atraktivní aktivity, přičemž do některých, jako je již tradiční zážitkový program, se diváci budou moci sami aktivně zapojit.

Kalendář FIA ERC 2019
21.-23.03.Azores Airlines RallyePortugalskošotolina
02.-04.05.Rally Islas CanariasŠpanělskoasfalt
24.-26.05.Rally LiepajaLotyšskošotolina
28.-30.06.Rally PolandPolskošotolina
19.-21.07.Rally di Roma CapitaleItálieasfalt
16.-18.08.Barum Czech Rally ZlínČeská republikaasfalt
27.-29.09.Cyprus RallyKypršotolina
01.-03.11.Rally HungaryMaďarskoasfalt


Komentáře