I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Letošní ročník Rally Vyškov se uskuteční na přelomu května a června

Rallysprint série
Lukáš Chum
13. února 2019 - 12:13
457×

Hanácký rally klub v AČR letos připravuje stejně jako v letech předešlých tradiční Rally Vyškov, tentokrát již její 27. ročník. Rally Vyškov 2019 se uskuteční na samém přelomu května a června, což pro pořadatele představuje další netradiční termín.

Vyškovská soutěž je sice koncipována jako dvoudenní soutěž, ale závodit se bude tradičně jen jeden den, přičemž v pátek 31. května proběhnou administrativní a technické přejímky a seznamovací jízdy posádek na tratích soutěže. Vlastní soutěž proběhne v sobotu 1. června.„XXVII. Rally Vyškov“ je součástí šampionátu Mistrovství České republiky v rally historických automobilů, Rallysprint série a Poháru 2+. Pořadatel organizuje také v rámci vyškovské rally Pohár pořadatele.

Rally Vyškov 2019 se bude skládat ze tří sekcí, ve kterých budou zařazeny čtyři rychlostní zkoušky, jež se pojedou dvakrát. Start a cíl soutěže bude na parkovišti u okružní křižovatky u Agrodomu ve Vyškově. Ředitelství bude po dohodě se starostou města Vyškov umístěno, jak je již také zvykem, v areálu městského úřadu Vyškov. Změn nedoznal ani servisní areál, který bude umístěn na betonové ploše v prostoru jižně od letiště Vyškov.Udělit záštitu nad „XXVII. Rally Vyškov“ přislíbilo opět město Vyškov a senátor Ing. Ivo Bárek. Pořadatel již požádal o udělení záštity také hejtmana Jihomoravského kraje.

„Uděláme vše pro to, aby letošní ročník vyškovské rally navázal na úspěchy z minulých let. Loňská rally byla hodnocena pozitivně jak ze strany soutěžních posádek, tak ze strany činovníků FAS AČR. Nastolenou úroveň vyškovské rally chceme zachovat a dále zlepšovat,“ zní od předsedy Hanáckého rally klubu v AČR, Ing. Ladislava Petráše a dále dodává: „Koncepce trati byla navržena tak, aby vyhovovala sportovním řádům, byla maximálně bezpečná jak pro soutěžící, tak i pro diváky a současně co nejméně omezovala veřejnou dopravu a co nejméně zatěžovala obyvatele dotčených lokalit.“
V současné době probíhají jednání se zainteresovanými obcemi, městysy, institucemi a majiteli pozemků o vedení trati rychlostních zkoušek, přejezdů soutěžních vozidel mezi jednotlivými rychlostními zkouškami a objízdných tras rychlostních zkoušek. Všechna tato jednání dosud probíhají k oboustranné spokojenosti všech zainteresovaných.

„Naším cílem je vedle uspořádání úspěšné a bezpečné soutěže, na kterou se rádi vrací posádky i diváci, také propagace města Vyškov, vyškovského regionu a všech našich sponzorů, partnerů a dalších podporovatelů,“ řekl ředitel Rally Vyškov Jaromír Palásek.


Veškeré informace o Rally Vyškov 2019 jsou dostupné a budou postupně aktualizovány na oficiální webové stránce soutěže www.rallyvyskov.cz. Sledovat můžete také facebookový profil Rally Vyškov.

Komentáře