I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Seznam přihlášených na Valašskou Rally 2019

Mistrovství České republiky
Lukáš Chum
21. března 2019 - 12:44
897×

Seznam přihlášených na Valašskou Rally je velkým tahákem. V okolí Valašského Meziříčí se již o příštím víkendu představí celkem 85 posádek. Z toho 26 dvojic se představí s vozem kategorie R5, dále uvidíme 2 vozy kategorie WRC a 1 vůz S2000.

Během úvodního podniku domácí soutěžácké sezony uvidíme také několik premiér, např. hned 2 exempláře nového Volkswagenu Polo GTI R5 nebo 3 vozy Hyundai i20 R5. "Valaška" bude první soutěží také nového týmu Samohýl Škoda Auto. A to stále není všechno - podívejte se níže na úplný seznam přihlášených!

Uspokojivý ale není počet startujících posádek s vozy nižších kategorií.

„Popravdě jsme čekali více aut z nižších tříd, chybí i řada regionálních posádek. Uvidíme, zda to nebude určitý letošní trend dvoudenních závodů. Trochu mě popravdě mrzí i menší zájem slovenských účastníků. Valaška slovenský šampionát letos otevírá, ale do ValMezu zavítá od našich východních sousedů jen osmnáct dvojic se slovenskou závodní licencí. Je to určitě škoda, věřím, že Valaška má vysokou sportovní hodnotu a start by jim přinesl cenné zkušenosti,“ řekl šéf organizačního týmu Valašské Rally, Jaromír Tomaštík.


O autorovi
Lukáš Chum
Šéfredaktor serveru I-Motorsport.cz, student fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a milovník cestování a burácejících motorů. Zapálený fotograf a občasný sportovec, který nepohrdne dobrým jídlem, ani kvalitním filmem.
Komentáře