I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Závodní premiéra modernizované Škody Fabia R5 na Rallye Český Krumlov

Mistrovství České republiky
Škoda Motorsport
02. května 2019 - 14:22
849×

  • Mistři světa kategorie WRC 2 Jan Kopecký a Pavel Dresler poprvé pojedou s modernizovaným vozem ŠKODA FABIA R5 na Rallye Český Krumlov (17. 5.–18. 5. 2019)
  • V mistrovství světa se nový vůz představí v rámci Portugalské rallye
  • Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „První vozy chceme našim zákazníkům dodat ve druhé polovině roku.“


Modernizovaná a čerstvě homologovaná ŠKODA FABIA R5 bude mít svoji světovou premiéru s Janem Kopeckým (CZ) za volantem a Pavlem Dreslerem (CZ) na sedadle spolujezdce na Rallye Český Krumlov (17. 5.–18. 5. 2019). V rámci mistrovství světa se nový český soutěžní vůz představí na nadcházející Portugalské rallye (30. 5.–2. 6. 2019). Za jeho volant zde usedne úřadující mistr světa kategorie WRC 2 Jan Kopecký a jeho kolega v továrním týmu ŠKODA Kalle Rovanperä.

Foto: Škoda Motorsport


Modernizovaná ŠKODA FABIA R5 je rozpoznatelná podle designových prvků shodných s aktuálním sériovým provedením vozu ŠKODA FABIA. Nový soutěžní vůz disponuje také mnoha významnými technickými zdokonaleními. Upraveny byly nejdůležitější součásti vozu, které zlepší jeho celkovou výkonnost. Ve srovnání s předchůdcem byl posílen výkon motoru a došlo také k zesílení skeletu karoserie a instalaci nového ochranného rámu podle předpisů FIA 2019. Řízení s přímějším převodem doplňuje podvozek s delšími drahami odpružení, poskytující více přilnavosti.

Foto: Škoda Motorsport


Úřadující mistr světa kategorie WRC 2 Jan Kopecký se již těší na nadcházející třetí kolo letošní sezóny mistrovství České republiky – Rallye Český Krumlov (17. 5.–18. 5. 2019):

„Jsem velmi rád, že opět mohu řídit nový vůzŠKODA FABIA R5 při jeho světové premiéře. Spředchůdcem jsem při jeho prvním nasazení před čtyřmi roky na Rallye Šumava Klatovy 2015 zvítězil,“ vysvětluje mistr České republiky.


Foto: Škoda Motorsport


Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek doplňuje: „Kromě programu našeho závodního týmu, jehož součástí bude také účast na Portugalské rallye, nyní usilovně pracujeme na výrobě prvních vozů pro naše zákazníky. Jejich dodávky začnou ve druhé polovině letošního roku. Hlavním testovacím jezdcem byl při vývoji nového vozu Jan Kopecký. Právě on bude spolu s Kallem Rovanperou v rámci premiéry v mistrovství světa řídit modernizovaný vůz ŠKODA FABIA R5 v kategorii WRC 2 Pro na nadcházející Portugalské rallye, která se koná koncem května.“
Zdroj – Foto: Škoda Motorsport

Komentáře