I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

EuroOil-invelt team míří na jih Čech

Mistrovství České republiky
Václav Pech Media
15. května 2019 - 10:02
297×

Třetím podnikem letošního Mistrovství České republiky v rallye je jihočeská Rallye Český Krumlov. Na těžkou, přesto mezi posádkami oblíbenou soutěž, se připravují i Pech s Uhlem.

Po vítězství na předchozí Rallye Šumava, se EuroOil-invelt team mimo běžnou přípravu závodního vozu zabýval, hlavně jeho podvozkem pro krumlovskou soutěž. Tamní rychlostní zkoušky vyžadují větší kompromis v nastavení tlumičů a pérování, když se často mění hladký rovný asfalt v rozbitý a rozskákaný. Jihočeská rallye je vyhlášená také svými rozmary počasí, kdy nejednou pořádně potrápila posádky prudkým lijákem, nebo dokonce krupobitím.„Jsme připraveni na všechny možné povrchy, které z předchozích ročníků Krumlova známe, ale na průtrž mračen, která nás potkala loni se snad připravit nedá. To jsme po cestě doslova plavali,“ vzpomíná s úsměvem na loňský liják z úvodu závodu Pech.


Nejznámější rychlostní zkouškou Krumlova jsou bezpochyby legendární „Malonty“. Ty svoji obtížností, členitostí a délkou nejednou rozhodly o výsledcích celé soutěže. V loňském roce si na nich prožili horkou chvilku i Pech s Uhlem.

„Snad v nejrychlejším, nejužším a nejtěžším úseku Malont, v rychlosti kolem 180km/h nám přeběhla ani ne 100m před autem srnka. Jen mě stačilo blesknout v hlavě, aby neběžela ještě jedna, když v ten moment se to stalo a za mírnou levou zatáčkou, která byla ještě přes horizont jsem uviděl parůžky. Jen jsem se víc podržel volantu a v očekávání nárazu do toho slyšel Petrovo hluboké nadechnutí, když se lekl stejně jako já. O kolik jsme srnce minuli nevím, ale musel být ve výborné fyzické kondici. V posledních metrech totiž dokázal neuvěřitelně zrychlit a vše zachránit,“ popisuje nyní dlouze zlomky vteřiny teď již úsměvnou příhodu V. Pech.
Rallye Český Krumlov odstartuje tradičně tento v pátek v 16,00 hod. na výstavišti „Země živitelka“ v Českých Budějovicích a první posádka projede cílem po absolvování tratě dlouhé téměř 550km v sobotu v předpokládaných 16,36 hod. přes slavnostní rampu v českokrumlovské Jelení zahradě.

Celý EuroOil-invelt team zve příznivce motosportu na tuto akci.

Komentáře