I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Chyba v závěru Rally Hustopeče stála Semeráda „bednu“

Mezinárodní Mistrovství České republiky v automobilových rally
Petr Eliáš
25. června 2012 - 23:13
680×
3 minuty čtení

Na Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče odjížděla posádka Semerád Rally Teamu Martin Semerád – Bohuslav Ceplecha v dobré náladě. Čekal je start na jižní Moravě, kde Martin dosud nezávodil, ale dokázal si velmi dobře představit, co jej na vinařských stezkách a rychlých úsecích, které je spojují, čeká.

Týmové Mitsubishi Lancer EVO IX bylo opět perfektně připraveno, a tak dle očekávání a předsevzetí tým začal tam, kde v předchozích závodech skončil. Modrobílé Mitsubishi oblepené kamerkami, z nichž můžete pravidelně sledovat atraktivní sestřihy na internetu, se tak objevovalo ve výsledcích první etapy v těsném závěsu za nejrychlejšími speciály S2000, a to bylo přesně umístění, které si tým přál. Boj o vedení ve skupině produkčních vozů pokračoval v celé první etapě a ztráta kolem jedné vteřiny na kilometr na nejrychlejšího Jana Kopeckého byla optimistickým začátkem Rally Hustopeče. „První etapa byla super. Drželi jsme si vedení v „enkách“ a zajížděli dobré časy,“ popisuje Martin Semerád úvod soutěže, do níž vstupoval jako vedoucí muž kategorie produkčních vozů.

Se spolujezdcem Bohuslavem Ceplechou Martin v sobotu ráno vyrazil vstříc dalším ostrým kilometrům Rally Hustopeče. „V sobotu jsem se nějak nemohl hned od rána dostat do správné pohody. Bylo to asi tím, že jsem se snažil až moc. Jarin Orsák nám hned ráno na okruhu dal asi pět vteřin a bylo vidět, že on naopak zrychlil. Dělal jsem spoustu drobných chybiček, hlavně v dobrzdění do odbočení v křižovatkách, o kterých tahle rally hlavně byla. Snažil jsem se tlačit, ale dost často jsem byl na brzdách moc dlouhý a ztrácel čas. Na druhém okruhu jsme kvůli chybě v probroděné zatáčce a následnému couvání dostali od Jarina dalších 9 vteřin a definitivně jsme se dostali za něj. V tu chvíli už jsem se trochu smířil s tím, že si raději pohlídáme druhé místo. Nechtěl jsem zbytečně riskovat, ale i přesto jsem udělal velkou chybu na předposlední rychlostní zkoušce, kde jsem ještě v jedné rychlé zatáčce chtěl zbytečně najít nějaké desetinky času. V pravé zatáčce na pětku se ale auto sklouzlo a já jsem nepochytal následné kontra. Byla to moje velká chyba auto se ve velké rychlosti roztočilo v lese mezi stromy a keři. Měli jsme štěstí, protože to mohla být pořádná rána. Auto bylo jen minimálně poškozené, ale do kol se dostalo velké množství nečistot, a strašně vibrovalo. Musel jsem potom zastavit a zkontrolovat co se děje. Navíc se nám trochu připlácla hadice od turba a do poslední RZ jsme už jeli s autem, které nemělo výkon. Ztratili jsme dvě pozice a klesli na čtvrté místo a v cíli jsme byli rádi, že jsme nakonec za sebou udrželi Barvíka,“ vysvětluje dramatické události na předposlední rychlostní zkoušce Martin Semerád.

Hodiny ve vysoké rychlosti v lese si naštěstí nevyžádaly odstoupení posádky a i škody na autě jsou minimální, ale znamenalo to, že Semerád s Ceplechou klesli z průběžného 6. místa absolutně na 8., kde už zůstali až do cíle Rally Hustopeče. Spadli také z pomyslné „bedny“ – stupňů vítězů ve třídě 3. 12 bodů za čtvrté místo ve třídě 3 – produkčních vozů ale znamená, že i po Rally Hustopeče je Martin Semerád s Bohuslavem Ceplechou stále ve vedení ve třídě produkčních vozů a taktéž mezi juniorskými posádkami. Martina teď čeká hodně náročný závodnický program, kdy pauza před dalším podnikem Mediasport mezinárodního mistrovství České republiky v rally – Bohemia Rally bude vyplněna jeho startem na Slovensku na Rally Lubeník, kde vedle něj usedne spolujezdec Mozner.

Komentáře
Reklama

Související články
Koukej, bude to oukej
09. září 2021 - 15:19   

Rodinný duel ve finále Setkání mistrů
04. listopadu 2019 - 17:56   


Správa o zdravotnom stave Vladimíra Bánociho
08. února 2016 - 19:14   

Rally magazín 06/2021
27. července 2021 - 11:24   


Setkání mistrů s účastí mistrů volantu
17. prosince 2020 - 21:08   

Rally magazín 07/2020
23. září 2020 - 10:38   

Nejčtenější články

Koukej, bude to oukej
09. září 2021 - 15:19   

Rally Morava míří do druhého ročníku
07. září 2021 - 16:00   

Stovka přihlášených posádek ve Vyškově
05. září 2021 - 11:28   

Rally Vyškov letos na čtyřech úsecích
23. srpna 2021 - 18:32