I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Životní výsledek Petra Kačírka na Rally Příbram

Mezinárodní Mistrovství České republiky v automobilových rally
Karel Špaček
10. října 2012 - 00:05
1320×
2 minuty čtení

Mezinárodní mistrovství ČR v rally letos završila příbramská soutěž. Hned v jejím úvodu musela bohužel pro nečekanou závadu na převodovce odstoupit posádka Vojtěch Štajf – Marcela Ehlová, naopak druhý vůz připravovaný Subaru Czech Rally Teamem zvládl soutěž i se skvělým výsledkem na jejím konci.

Velmi krátké trvání mělo účinkování Vojtěcha Štajfa a Marcely Ehlové na letošní Rally Příbram. Dojeli pouze na druhou rychlostní zkoušku a pilot z toho byl hodně smutný: „Sice jsme celou sezónu nehavarovali a techniku ani neškrábli, do cíle jsme ale nové auto opět nedovezli. Praskla nám hnací hřídel v převodovce a zatím si nedokážeme vysvětlit, proč k této závadě došlo. Jednotlivé komponenty v převodovce pravidelně po najetí předepsaných kilometrů měníme, při kontrole všech součástí po Barum rally jsme ale u hlavní hřídele nezjistili žádné vizuální opotřebení ani jinou známku toho, že by hrozil jakýkoliv problém. Podle počtu najetých kilometrů měla vydržet, bohužel místo toho zničila prakticky vše včetně předního diferenciálu.“ Kromě první rychlostní zkoušky, kde zajeli Štajf s Ehlovou čas jen o pár desetin vteřiny pomalejší než suverén sezóny Orsák, tak nebylo možné jejich výkon porovnat se soupeři. K malé radosti týmu měli tedy v tipovací soutěži štěstí ti, kteří tipovali „odstoupení“. Jména vylosovaných výherců jsou již zveřejněna na facebookové stránce Subaru Czech Rally Teamu.Na příbramské rally zůstalo po odstoupení Štajfa pouze jedno auto připravované týmem, a to modrý hatchback Subaru Impreza WRX STI Duck Racingu, který ovládali Petr Kačírek a Bohumil Černoch. Jejich vyrovnaný výkon znamenal průběžné stoupání výsledkovou listinou až do první desítky. Konečná devátá příčka je pro Petra dosud nejlepším výsledkem v rally, jeho auto bylo i nejlepším vozem značky Subaru v cíli. Pilot se tak v cíli oprávněně radoval: „Sezónu jsem začal nepříjemnou havárii na Valašce, o to víc jsem rád, že se podařil návrat a že postupné zrychlování vyústilo v tenhle výborný výsledek z Příbrami. Naše auto fungovalo skvěle a byla dobře znát jeho pečlivá příprava pod dohledem Pavla Janouška.“

Sezónu zakončí Subaru Czech Rally Team na tradičním Pražském rallysprintu začátkem prosince. Tam by se měl tým představit samozřejmě v plné zbroji a tradičně chystá i překvapení na sedadle spolujezdce. Na něm by měla usednout opět zajímavá osobnost ze světa ´showbyznysu´, její konkrétní jméno si ale ještě tým nechává pro sebe. Centrem soutěže bude opět chuchelské závodiště, chystají se ale oproti loňsku mnohé novinky. „Zatím mám z ohlasů fanoušků pocit, že by mnozí dali přednost jinému prostředí. Ale já osobně jsem přesvědčen, že budou příjemně překvapeni a letošní trať je zaujme. Myslím, že si prosincové závodění užijí jak oni, tak také my závodníci,“ těší se už teď na poslední závod sezóny Vojtěch Štajf. Ten navíc vážně uvažuje i o zopakování startu na lednové Arctic Lapland Rally, kde by rád zúročil zkušenosti z letošního ročníku. Jak vidno, ani v zimní přestávce tým rozhodně nebude zahálet.

Komentáře
Reklama

Související články

Naděje ukončil Čínovský okruh
11. května 2022 - 11:44   

Kopáčkův návrat na vítězné vlně
10. října 2019 - 12:14   


Rally magazín 06/2020
02. září 2020 - 11:19   

Odložená premiéra nového BMW
10. srpna 2020 - 15:36   


MOGUL Test Rally v Sobotu v Sosnové i s diváky
16. června 2020 - 14:07   

Nejčtenější články
O čem se mluví?