I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

ŠKODA vítězí v asijsko-pacifickém rally šampionátu

Zahraničí
Škoda Motorsport
30. října 2012 - 06:59
777×
2 minuty čtení

Značka ŠKODA slaví další sportovní úspěch. Na čínské rally, posledním podniku letošního asijsko-pacifického šampionátu (APRC), završila tažení za jeho historicky prvním titulem v hodnocení výrobců. Posádka Chris Atkinson/Stephane Prevot k tomu slaví titul mezi jezdci APRC.

K titulům v IRC a mistrovství Evropy tak ŠKODA přidala letos cenný úspěch z kontinentů, které pro ni mají mimořádný význam.

Michal Hrabánek, šéf motorsportovních aktivit značky ŠKODA, k tomuto historickému momentu říká: „Dosáhli jsme s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 skvělého úspěchu na kontinentech, které mají pro značku ŠKODA zásadní význam pro budoucnost. Jsme rádi, že jsme potvrdili kvalitu vozu Škoda Fabia Super 2000 i mimo Evropu a věříme, že zde máme v budoucnu na čem stavět. Všem, kteří se na tomto výsledku podíleli, patří velký dík.“

Vítěznou posádkou APRC se stalo australsko-belgické duo Chris Atkinson/Stephane Prevot s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 týmu MRF, pro které to bylo premiérové vítězství v tomto šampionátu. Na čínské rally potvrdili svůj letošní primát druhým místem. Chris si dosaženého výsledku nesmírně cení: „Je to naše první celkové vítězství v tomto šampionátu, jedná se o skvělý úspěch nás všech. Víme z minulých let, že uspět zde je obtížné a pro nás bylo velkou výzvou to letos dokázat. Děkuji všem za perfektní podporu a přípravu skvělého vozu ŠKODA Fabia Super 2000.“ Chris Atkinson je pravidelným účastníkem soutěží mistrovství světa WRC, spolujezdec Stephane Prevot je mimo jiné bývalým členem továrního týmu ŠKODA Motorsport, kde působil v roli navigátora Bruna Thiryho.

Asijsko-pacifický šampionát čítal šest soutěží na Novém Zélandu, v Nové Kaledonii, Austrálii, Malajsii, Japonsku a Číně. Atkinson s Prevotem zvítězili na Novém Zélandu a v Austrálii, na zbývajících soutěží (kromě Japonska, kde nestartovali), obsadili vždy druhé místo. Australsko-indické uskupení MRF týmu, podporované indickým zastoupením vozů ŠKODA, doplňovala v celé sezoně posádka Gaurav Gill (Indie) / Glenn Macneall (Austrálie), kteří triumfovali na rally v Nové Kaledonii.

ŠKODA letos potřetí v řadě získala titul v IRC a stala se nejúspěšnější značkou tohoto šampionátu v její historii. Potřetí v řadě rovněž získala posádka tovární vozu ŠKODA Fabia Super 2000 titul mezi jezdci - v roce 2010 Juho Hänninen/Mikko Markkula, letos obhájili svůj loňský primát Andreas Mikkelsen s Ola Floene. Hänninen s Markkulou získali rovněž titul evropských šampionů. Tovární posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler triumfovala v českém šampionátu a v letošním roce získali jezdci vozu ŠKODA Fabia Super 2000 tituly v národních šampionátech Rakouska (Raimund Baumschlager), Německa (Mark Wallenwein), Slovinska (Aleks Humar) a Turecka (Luca Rossetti).

Komentáře
Reklama

Související články

Atkinson znovu v továrním týmu
30. prosince 2013 - 12:12   

Duck Racing na všech frontách
20. března 2019 - 23:51   


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Nejčtenější články
O čem se mluví?