I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Arai ukončil sezónu ve velkém stylu

Intercontinental Rally Challenge
Ondřej Tichý
07. listopadu 2012 - 22:15
871×
1 minuta čtení

Arai, který celou sezónu jede ve voze Subaru Impreza STi R4, jenž vlastní tým kolem rallyové legendy Tommiho Makinena získal značný náskok poté, co jeho týmový kolega Fin Jarkko Nikara ztratil přes 6 minut na sedmém rychlostním testu této rally. Další v cíli skončil Kypřan Sawas Sawa a čtvrtý Němec Armin Kremer.

Později, řekl Arai radostně: „Byl jsem překvapen, že vůbec stojím na pódiu, ale chtěl bych poděkovat výrobci pneumatik Yokohama. Pro letošní sezónu se jim velmi povedli směsi na šotolinu i asfalt a i na Kypru jsme měli to nejlepší, co šlo. Byl jsem trochu zklamaný, když jsme opustili na třetím testu trať, ale naštěstí jsme našli cestu zpět a vrátili se na provizorní pódium. Cesty jsou zde pro N-kové auta velmi drsné a obtížné, ale auto je odolné a neměli jsme s ním jediný problém. Byla to velmi náročná soutěž.“

Rakušan Andreas Aigner zde startoval, aby se pokusil o zisk titulu mistra IRC v rámci produkčních vozů, ale jeho plány zde zhatila technika, když na druhé rychlostní zkoušce musel odstoupit pro poruchu brzdového válce. Sice startoval v rámci Rally2 druhý den znovu a ačkoliv patřil na nedělních testech k nejrychlejším v cíli z toho bylo pouze osmé místo, což nestačilo aby Rakušan předstihl v tabulce vedoucího Roberta Consaniho, který tímto získal titul mistra IRC Production Cup navzdory tomu, že na Kypru sice startoval, ale ve výsledku nebodoval. Consaniho navigoval jako vždy Nicolas Klinger.

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře
Reklama

Související články
Aigner v čele Production Cupu
21. května 2013 - 22:05   

Poláci mění designy svých zbraní
06. března 2013 - 21:06   

Kajto a jeho důvody k rozrušení
18. září 2014 - 15:26   

Magalhães si ze Zlína odváží bod
08. září 2014 - 11:52   


MOGUL Test Rally v Sobotu v Sosnové i s diváky
16. června 2020 - 14:07   

Nejčtenější články
O čem se mluví?