I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

FIA posvětila Rally Class

Mistrovství světa
Ondřej Tichý
14. prosince 2012 - 17:33
855×
1 minuta čtení
AKTUALIZOVÁNO: 15. prosince 2012 - 10:44

Téma ohledně Rally Class bylo prodiskutováno na konferenci FIA World Motor Council, která se uskutečnila minulý týden v Istanbulu. A výsledkem tohoto jednání je, že po letošním kandidátském ročníku byla Rally Class přijata jako mezinárodní série, platící od roku 2013.

Soutěžící ve skupině Rally Class budou používat identická auta Subaru Impreza třídy N a budou se s nimi účastnit šesti podniků v zázemí belgického týmu Symtech Racing, tedy toho týmu, který loni pomohl získat titul PWRC australanu Haydnu Paddonovi.

Příští rok se Rally Class opět připojí k soutěžím MS a to konkrétně v těchto zemích: Portugalsko, Řecko, Finsko, Německo, Francie a Španělsko.

Celkový vítěz tohoto šampionátu dostane jako výhru účast na čtyřech soutěžích Mistrovství světa v roce 2014 za volantem vozu Subaru Impreza R4. Druhý v pořadí získá start jeden.

„Je to skutečně skvělá zpráva pro naši sérii, protože tím Rally Class získává mezinárodní uznání, které si zaslouží a také se tím šampionát plně začlení do infrastruktury FIA se všemi klíčovými výhodami jako publicita a kariérní postup našich soutěžících“, řekl nadšeně šéf týmu Symtech Racing Dirk Van der Sluys.

„S oficiální podporou jak FIA, tak i Subaru jsme nyní schopni pro Rally Class zajistit požadované finance pro podporu na nejvyšší úrovni, což se ještě žádné jiné sérii nepovedlo dosáhnout.“

„S velkorysou strukturou výher a kompletním propagačním balíčkem pro naše soutěžící je Rally Class jistou cestou pro talentované řidiče, kteří se tak dostanou do podvědomí a mohou tím pádem povylézt na nejvyšší příčky kariérního žebříčku, jaké FIA dokáže poskytnout.“

Tím kdo vyhrál letošní kandidátský ročník tohoto šampionátu je ukrajinec Yuriy Protasov a získal tím možnost účastnit se bezplatně pěti závodů Mistrovství světa v roce 2013 se Subaru Impreza R4.
Zdroj – autosportfoto.sk

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře
Reklama

Související články

Aigner v čele Production Cupu
21. května 2013 - 22:05   

Poláci mění designy svých zbraní
06. března 2013 - 21:06   


MOGUL Test Rally v Sobotu v Sosnové i s diváky
16. června 2020 - 14:07   

Nejčtenější články
O čem se mluví?