I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Testovací den Ford – Letiště Líně nebo Autodromy Brno a Most

Fiesta Cup
Jiří Galuška
22. února 2013 - 10:11
1028×
4 minuty čtení

Závodní akce sezóny 2013 pro většinu automobilových disciplín jsou již prakticky za dveřmi a tak by možná nebylo od věci se někde trochu „rozjezdit“. Přeci jen, co se na cvičišti naučíte, na závodní trati jako když najdete. Tři termíny na testovací jízdy na třech různých místech a s různými speciály zn.Ford nabízí plzeňský ARTFordSPORT . První akcí je již tradiční Testovací den FordRacing v areálu Letiště Líně u Plzně (termín je neděle 24.3 2012). Druhou a tentokrát okruhovou akcí jsou Testovací jízdy na Autodromu Brno (termín pátek 29.3 2013 od 14hod). Třetí akcí jsou opět okruhové jízdy, tentokrát na Autodromu Most (termín pondělí 8.4 2013 od 14hod).

Testovací den FordRacing, neděle 24.3 2013

Speciály Ford Fiesta1,3Cup budou základním nářadím pro tento testovací den. Každý účastník testovacích jízd absolvuje na třech úsecích celkem sedm jízd (2x spolujezdec, 5x jezdec). Jedná se o již tradiční pokračování testovacích jízd v areálu Letiště Líně u Plzně. Pořadatel Fiesta CUPu zde vytvoří umělý tréninkový polygon, který bude mít 3 jízdní úseky. Každý účastník v rámci Testovacího dne absolvuje 7 jízd a z toho v pěti bude přímo řidičem závodních speciálů. Celý harmonogram bude připraven ve dvou skupinách -dopolední 9-12hod a odpolední 13-17hod. Cena zahrnuje:Kompletní pronájem závodních vozů Fiesta1,3Cup /pneu, benzín, přípravu a servis, nastavení bezpečnostních prvků – sedačka + pásy/, zapůjčení bezpečnostní výbavy jezdce – helma. K dispozici na každý blok (dopoledne, odpoledne) je jen 25 míst. Základní cena pro jednoho účastníka je 1.990Kč /včetně Dph. Pro přihlášení stačí zaslat mail ve formátu: „Líně, jméno+příjmení, rok narození. Termín pro přihlášení na testovací den je do 15.3 2013!

Program Testovacího dne:

1. Jízda RZ/spolujezdec/- 2x úsek tréninkové RZ,délka 1,8km, kde se účastník posadí na sedadlo spolujezdce

2. Letištní okruh-3x bude každý účastník přímo řidičem speciálu Ford Fiesta 1,3Cup,trať bude připravena na otevřené ploše – délka cca.3,2km.

3. Test RZ (Tréninková RZ) - 2x jízda s Fiesta1,3Cup na tréninkové RZ o délce cca.1,8km. Úsek bude připraven ve stylu okruhové RZ – s umělými orientačními body /překážkami - retardér, vjezd mezi překážky, atd/.

Automotodrom Brno, pátek 29.3 2013 (od 14hod)

Naše nabídka Vám umožní vybrat si ze tří závodních speciálů a stát se pilotem na závodním okruhu! Posadíte se přímo za volant a vyzkoušíte si své schopnosti! K dispozici budou speciály Ford Fiesta2.0AFS, okruhový Ford Puma1.7Sport nebo Ford Fiesta1,3CUP. Po příjezdu na autodrom Vás nejdříve seznámíme s okruhem a se závodním speciálem, následně absolvujete jako spolujezdec dvě ukázková kola s instruktorem. Poté již usednete přímo za volant Vámi vybraného závodního speciálu!!! Testovací jízda tedy obsahuje: instruktáž, 2 kola jako spolujezdec s instruktorem, 3 ostrá kola jako řidič závodního speciálu (dle výběru),celkem tedy cca 30km na závodním okruhu. Pro každý speciál je na tento testovací den k dispozici jen 6 míst. Cena pro speciál Ford Fiesta2.0AFS je 2.990Kč, pro speciál Ford Puma a Fiesta1,3Cup pak 2.290Kč. Cena obsahuje také zapůjčení helmy (rukavic) před samotnou jízdou. Jezdec je vždy na okruhu bez spolujezdce. Minimální věk účastníka je 18 let a musí vlastnit řidičské oprávnění sk. B. Pro přihlášení stačí zaslat mail ve formátu: „Brno, jméno+příjmení, rok narození. Termín pro přihlášení na testovací den je do 15.3 2013!Autodrom Most, pondělí 8.4 2013 (od 14hod)

Pro zájemce, kteří to mají do Brna trošku dál, je zde také nabídka na akci v Mostě. I zde si budete moci vybrat ze tří závodních speciálů a i zde se stanete pilotem na závodním okruhu. Systém a rozsah Testovacích jízd je úplně stejný jako na okruhu v Brně. Posadíte se přímo za volant a vyzkoušíte si své schopnosti! K dispozici budou speciály Ford Fiesta2.0AFS, okruhový Ford Puma1.7Sport nebo Ford Fiesta1,3CUP. Testovací jízda tedy obsahuje: instruktáž, 2 kola jako spolujezdec s instruktorem, 3 ostrá kola jako řidič závodního speciálu (dle výběru),celkem tedy cca 25km na závodním okruhu. Pro každý speciál je na tento testovací den k dispozici jen 9 míst. Cena pro speciál Ford Fiesta2.0AFS je 2.990Kč, pro speciál Ford Puma a Fiesta1,3Cup pak 1.990Kč. Cena obsahuje také zapůjčení helmy (rukavic) před samotnou jízdou. Jezdec je vždy na okruhu bez spolujezdce. Minimální věk účastníka je 18 let a musí vlastnit řidičské oprávnění sk. B. Pro přihlášení stačí zaslat mail ve formátu: „Most, jméno+příjmení, rok narození. Termín pro přihlášení na testovací den je do 25.3 2013!

Kompletní informace k výše uvedeným akcím jsou uvedeny na našem webu www.FiestaCup.cz v sekci Novinky! Zde najdete také informace k možnostem pronájmu speciálů Ford na rok 2013 na závodní akce – okruhový CarboniaCup, vytrvalostní LeSérii 2013 a také rallyové akce – RallyeCup a Volný Pohár 2013. V případě dotazů jsme k dispozici na mailu Artfordsport@email.cz!

Komentáře
Reklama

Související článkyPecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava
05. května 2022 - 13:30   

Nejčtenější články
O čem se mluví?