I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Andreas Aigner v mistrovství Evropy na šesti soutěžích se Subaru

Mistrovství Evropy
Lukáš Chum
06. března 2013 - 12:50
804×
1 minuta čtení

Andreas Aigner se bude v letošním roce pokoušet o titul mistra Evropy mezi produkčními vozy po potvrzení jeho šestisoutěžní kampaně, která začne již tento měsíc na Kanárských ostrovech.

Tento talentovaný Rakušan bude pokračovat v partnerství s týmem Stohl Racing a Subaru, které bylo započato během loňské sezony v Intercontinental Rally Challenge. Nicméně vítá také nového sponzora - výrobce pneumatik Yokohama vedle stávajících Samsung Austria, Knauf, Mecklenburger Landpute, Trierenberg Group a Remus Sport Exhaust. Vyvíjí i nadále maximální úsilí, aby se dodatečně podařilo sehnat potřebný rozpočet na start na sedmi podnicích.

"Naše práce je být rychlejší než naši soupeři a vyhrát mistrovství Evropy mezi produkčnimi vozy," řekl Aigner, který bude mít nového spolujezdce Jürgena Heigla. "Jürgen nemá velké mezinárodní zkušenosti, zatím startoval pouze na pár mezinárodních podnicích, ale je extrémně ambiciózní a určitě se bude rychle přizpůsobovat mé rychlosti a mému stylu jízdy."

"Jsem si jistý, že budeme mít nevýhodu kvůli pouhému jedinému testu před první soutěží. Díky Stohl Racing a partnerovi Tein budeme ale mít k dispozici na Kanárských ostrovech excelentně připravené Subaru."

Po Rally Islas Canarias má Aigner jisté starty ještě na Ypres Rally v Belgii, v San Marinu, na Sibiu Rally v Rumunsku, ve Zlíně na Barum Rally a v okolí Rijeky v Chorvatsku.

O autorovi
Lukáš Chum
Komentáře
Reklama

Související články
Andreas Aigner s novým vozem [ROZHOVOR]
28. prosince 2013 - 10:16   


Aigner v čele Production Cupu
21. května 2013 - 22:05   

Poláci mění designy svých zbraní
06. března 2013 - 21:06   

Sedm vteřin od desítky nejrychlejších
06. května 2019 - 15:32   MOGUL Test Rally v Sobotu v Sosnové i s diváky
16. června 2020 - 14:07   

Nejčtenější články
O čem se mluví?