I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

M-Sport je s Evansem spokojený

Mistrovství světa
Ondřej Tichý
29. června 2013 - 14:13
754×
1 minuta čtení

Šéf týmu M-Sport, Malcolm Wilson řekl, že výkon Elfyna Evanse plně dosáhl jejich očekávání, když tomuto Velšanovi svěřili do rukou vůz kategorie WRC.

Evans, jenž loni vyhrál WRC Academy, letos zatím závodil v šampionátu WRC 2, zaskočil při Rally Sardinie Nassera Al-Attiyahu v nejvyšší kategorii.

V původním plánu bylo, že Al-Attiyahovu Fiestu přestaví do specifikace RRC, aby tak mohl závodit ve ‘svém’ šampionátu, ale u přihlášené posádky dle řádů může být změněna pouze jedna položka a tak Evans jel s Fiestou RS WRC a na horkém sedadle spolujezdce zůstal Giovanni Bernacchini.

Elfyn Evans dojel na skvělém šestém místě, v souboji o tuto pozici porazil pravidelného účastníka Mistrovství světa Michala Kosciuzska o 0.6 vteřiny.

„Zcela určitě bylo správné rozhodnutí posadit ho do auta,“ řekl Wilson.

„Elfynův výkon byl vynikající. Určitě to pro něj bylo těžké – poprvé ve WRC, poprvé na Rally Sardinia a ještě s jiným spolujezdcem – ale zvládl to skvěle. Průběžně se zlepšoval a myslím si, že tato zkušenost mu pomůže při Finské rally“.

Evans přiznal, že Sardinie určitě zlepšila jeho řidičské schopnosti.

„Naučil jsem se toho skutečně hodně a také jak získat z auta co nejvíce,“ řekl. „Určitě jsem se naučil něco nového jak z hlediska vědomostí, tak i zkušeností. Je to skvělé.“
Zdroj – Vladislav Maschl http://www.autosportfoto.sk/

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře
Reklama

Související články


Erik Cais obhájil prvenství na Kopné
02. května 2022 - 10:08   

Rally magazín 09/2020
19. listopadu 2020 - 18:37   


Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava
05. května 2022 - 13:30   

Nejčtenější články
O čem se mluví?