I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Martin Vlček ve Valašském Meziříčí vítězně při premiéře s Fábií WRC [SHRNUTÍ]

Ostatní (ČR)
Jiří Hejtmánek
08. července 2013 - 08:56
2299×
2 minuty čtení
AKTUALIZOVÁNO: 08. července 2013 - 09:07

Dvaatřicátý ročník Valašké Rally s centrem ve Valašském Meziříčí, opanoval ve sváteční pátek při své premiéře ve voze WRC Martin Vlček se spolujezdcem Richardem Lasevičem a vozem Škoda fabia WRC. Vlček byl nejrychlejší ve čtyřech ze šesti rychlostních zkoušek soutěže, která se letos jela jako součást Mistrovství České republiky v rally historických vozidel, Poháru české republiky v rally a vypsán byl zároveň i pohár pořadatele.

Vlček na cílové rampě zářil štěstím. "Podařilo se nám udělat pokrok v nastavení auta a myslím si, že kdybychom měli k dispozici ještě dvě, tři vložky, tak by bylo nastavené přesně pro můj jízdní styl. Řekl bych, že přechod z předokolky do něčeho takového jako je WRC je takřka pokus o sebevraždu. Premiéra je to pro nás ovšem úspěšná, navíc na téměř domácích tratích. Známe to tady, takže jsme se snažili bojovat a ono to vyšlo. Bylo to nejen o výkonech, ale především hra nervů. A udržet nervy na uzdě se nám myslím podařilo,“ oddechl si vítěz na cílové rampě.

Soutěž historiků opanoval v okolí Valašského Meziříčí Jiří Kalista se Subaru. „Celkově byla valašská soutěž moc pěkná, také díky tomu, že jsme jeli letos poprvé na suchu. Hrozně nás to bavilo. Auto fungovalo skvěle, organizace byla bezchybná a řekl bych, že takhle nějak soutěže u nás mají vypadat,“ vysekl poklonu organizátorům pilot nejrychlejšího historika ve startovním poli.

V poháru České republiky v rally se vedlo nejlépe Jiřímu Kašparovi s Octávií. „Na začátku soutěže odstoupil Petr Zedník, který byl asi naším největším soupeřem. Souboj o prvenství se tedy přelil pouze mezi mne, Jirsu a Šimurdu. Do čtvrté vložky jsme se tahali o vteřinky a až v těch posledních dvou se to to trošičku roztahalo a nakonec vyznělo nejlépe v náš prospěch. Auto fungovalo parádně, tratě byly pěkné ikdyž docela rychlé.Nebourali jsme, takže celkově jsme spokojeni.“Příštím rokem by se po lonském nepodařeném závodě Valašská Rally ráda zařadila alespon do kalendáře rallysprintů. „Přesto, že nejsme součástí velkého ani malého mistráku, děláme vše co se týče například polepů aut, organizačních věci i tiskovin tak, jako by se jel velký mistrák. V příštím roce budeme tedy usilovat o zařazení mezi jednodenní rallysprinty,“ přiblížil plány pořadatelů ředitel soutěže Miroslav Hošák.

Cíl valašské soutěže spatřilo čtyřicet z osmapadesáti posádek, které ráno sjely ze startovní rampy na Valašskomeziříčském náměstí. Přejme pořadatelům, aby se jejich smělé plány pro příští rok naplnily.

Konečné výsledky Valašské Rally 2013:
1. M. Vlček - R. Lasevič (Škoda Fabia WRC)
2. J. Tomaštík - J. Novák (Subaru Impreza WRC) +55,9
3. S. Mikuláštík - R. Baran (Škoda Octavia WRC) +56,6
4. V. Barvík - R. Dřímal (Mitsubishi Lancer Evo IX) +1:12,9
5. T. Kurka - M. Škubník (Mitsubishi Lancer Evo X R4) +1:22,6
6. J. Pešl - R. Pešek (Mitsubishi Lancer Evo IX) +1:43,3
7. J. Kalista - J. Skořepa (Subaru Legasy RS) +2:14,8
8. M. Srb - V. Osička (Citroën C2 R2) +3:40,6
9. J. Navrátil - V. Kouřil (Ford Sierra RS Cosworth) +3:42,5
10. J. Kašpar - D. Kabourek (Škoda Octavia) +3:47,3

O autorovi
Jiří Hejtmánek
Komentáře
Reklama

Související článkySetkání mistrů v Sosnové zná svůj termín
26. září 2018 - 17:37   

Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   

Dominik Stříteský k vyloučení na Valašce
14. dubna 2022 - 15:21   

Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Nejčtenější články
O čem se mluví?