I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Hud před odletem na Rally Finland

Mistrovství světa
Jakub Hanzelka
28. července 2013 - 12:52
849×
2 minuty čtení

Martin Hudec se po pěti měsících vrací do kolotoče Mistrovství světa. Po úspěšně dokončené Rally Sweden stojí před Třebičským pilotem další výzva. Tou výzvou není nic jiného než legendární šotolinová Rally Finland.

Soutěž s obrovskými skoky, nálety do zatáček v extremních rychlostech a úžasnou diváckou kulisou si vyžaduje také opravdu důkladné přípravy.

V garážích Semerád Rally Teamu se nepřetržitě pracuje na přípravách Mitsubishi Lancer EVO IX, nastavování vozu a příprav všech potřebných věcí na tento přetěžký závod. V úterý 16.8. proběhl krátký test na autokrosové trati v Humpolci díky Martinu Semerádovi a jeho Driving Academy, kde využil tuto možnost si vyzkoušet auto na šotolině i Martin Hudec. Hlavní test je pak plánován na neděli kousek od centra soutěže, které se nachází v městečku Jyväskylä. V pondělí pak začínají seznamovací jízdy. Populární Hud taky nezapomněl na pečlivou fyzickou přípravu, když absolvoval deseti denní soustředění v Rumunsku.

Hlavní úkolem posádky Martin Hudec - Jakub Kotál bude sbírání dalších zkušeností s nejvyšší ligou motosportu a bez sebevětší chybičky dojet v sobotu 3.8. na cílovou rampu v Paviljonki centru v Jyväskylä. Boss celého MH Racingu teamu pomalu začíná balit kufry a už v sobotu odlítá s celým Semerád Rally Team na svůj první šotolinový závod v kariéře. Nadšení a radost Hud jen těžko skrývá. „Jsem opravdu nadšený, že se nám daří zúčastnit se tohoto legendárního závodu. Před lety jsem se tu byl podívat jako divák a vůbec by mne nenapadlo, že zde budu mít možnost startovat. V neděli máme oficiální test, kde si chci vyzkoušet chování vozu na tomto povrchu, který je pro mne velkou neznámou. Samozřejmě si uvědomuji, že nebude nic jednoduchého absolvovat tuto soutěž a proto podřídíme vše tomu, abychom dojeli do cíle, ale rozhodně nechceme být někde na konci výsledkové listiny a chceme si s Kubou připsat nějaké ty bodíky do celkového pořadí,“ sdělil své dojmy sám Martin Hudec.

Martin Hudec a Jakub Kotál povezou na svém Mitsubishi Lancer evo IX startovní číslo 43 a dohromady na ně čeká 23 rychlostních zkoušek o celkové délce 332 kilometrů.

Komentáře
Reklama

Související článkySpráva o zdravotnom stave Vladimíra Bánociho
08. února 2016 - 19:14   Setkání mistrů s účastí mistrů volantu
17. prosince 2020 - 21:08   

Rally magazín 07/2020
23. září 2020 - 10:38