I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

ŠKODA chce v Malajsii počtvrté zvítězit

Zahraničí
Škoda Motorsport
22. srpna 2013 - 18:37
607×
1 minuta čtení

Tým ŠKODA MRF nastoupí na start čtvrté soutěže Asijsko-pacifického šampionátu v rally v exotické Malajsii. Vedoucí duo hodnocení jezdců Lappi/Ferm a týmoví kolegové Gill/Macneall chtějí od 23. do 25. srpna učinit další krok k vytouženému zisku titulu mezi značkami a jezdci.

"Musíme jet chytře. Je to rally se spoustou skoků a čekají nás vysoké teploty," říká Lappi. "Chceme ale posbírat další body." Zvítězit se rychlému Finovi povedlo už na úvodní soutěži na Novém Zélandu a na zatím poslední štaci v Austrálii. V Nové Kaledonii triumfovali týmoví kolegové Gaurav Gill a Glen Macneall. ŠKODA nebyla tuto sezonu v APRC ještě poražena – a tak by to mělo být i po Malajsii.

Indický rutinér Gaurav Gill by chtěl po předčasném odstoupení v Austrálii co nejvíce dopředu: "V Austrálii jsme měli prostě smůlu a to bychom nechtěli zopakovat. Máme skvělé auto a skvělý tým. Musíme samozřejmě myslet také na hodnocení značek." Tam ŠKODA v polovině jasně vede, mezi jezdci je první Lappi. V nadcházející soutěži v malajském státě Johor čeká na posádky v 15 rychlostních zkouškách celkem 219,90 kilometrů – ty budou s ohledem na očekávaná vedra těžkou zkouškou pro celý tým.

Pro značku ŠKODA je vstup do APRC důležitým krokem v rámci růstové ofenzívy na mezinárodních trzích. Do roku 2018 chce ŠKODA navýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů a přidat chce zejména na růstových asijských trzích. "APRC je jednou z nejvýznamnějších motorsportovních událostí v tomto regionu a nabízí skvělou příležitost prezentovat značku ŠKODA širokému publiku," říká Dr. Frank Welsch, člen představenstva ŠKODA za oblast technického vývoje.

Komentáře
Reklama

Související články
Thierry Neuville zvítězil na Švédské rally!
18. února 2018 - 14:58   


Duck Racing na všech frontách
20. března 2019 - 23:51   


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Nejčtenější články
O čem se mluví?