I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Kopecký pokračuje v boji o evropský titul pro značku ŠKODA

Mistrovství Evropy
Škoda Motorsport
12. září 2013 - 23:12
2067×
1 minuta čtení

Po vítězství na domácí půdě na Barum Rally ve Zlíně pokračují Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem tento víkend v cestě za titulem evropských šampionů na další soutěži v Polsku. Šotolinová soutěž v okolí Mazurských jezer, která se koná od 13. do 15. září, může rozšířit jejich letošní skvostnou bilanci a přinést rozuzlení šampionátu.

"Těšíme se moc na novou výzvu na polské rally. Triumf na Barumce nám dodal další sebevědomí," říká Kopecký. Bezchybnou jízdou na Barum Rally Zlín se postaral o celkově páté vítězství značky ŠKODA v řadě na této soutěži. Zároveň to pro Kopeckého byl třetí triumf (po vítězstvích v letech 2009 a 2011) na domácím vrcholu sezony.

V evropském šampionátu mají Kopecký s Dreslerem letos zatím skvostnou bilanci: šest startů, pět vítězství a jedno druhé místo. V hodnocení ERC navýšili vedení na 109 bodů. Nyní se ale posádka soustředí jen na polskou rally. "Co se diváků týká, je polská soutěž stejně skvělá jako Barumka v Čechách. Fanoušci tam tento sport milují. Šotolina je zde obtížná, ale vítězstvími na Azorech a v Rumunsku jsme ukázali, že umíme být rychlí i na tomto povrchu," říká Kopecký.

Polská rally je jednou z nejstarších na světě, letos slaví 70. ročník. Na programu je 13 rychlostních zkoušek a 230 soutěžních kilometrů vedoucích přírodní scenérií Mazurských jezer kolem města Mikolajki. ŠKODA, která je v motoristickém sportu aktivní již 112 let, triumfovala v Polsku v loňském roce díky posádce Esapekka Lappi/Janne Ferm.

Komentáře
Reklama

Související články

Sedmé vítězství Honzy Kopeckého na Šumavě
11. května 2022 - 08:52   

Duck Racing na všech frontách
20. března 2019 - 23:51   
Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Nejčtenější články
O čem se mluví?