I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Abbring se pilně připravuje na nadcházející sezónu ME

Mistrovství Evropy
Ondřej Tichý
15. listopadu 2013 - 12:22
770×
1 minuta čtení
AKTUALIZOVÁNO: 15. listopadu 2013 - 21:39

Bývalý účastník juniorského šampionátu při Mistrovství světa, 24letý Holanďan dostal příležitost příští rok startovat na šesti soutěžích ME.

Abbring by měl usednout za volant zbrusu nového Peugeotu 208 T16 třídy R5 (za předpokladu lednové homologace). Tuto příležitost získal jako odměnu za vítězství ve značkové francouzském šampionátu 208 Rally Cup, kde se mu podařilo na poslední soutěži Rallye du Condroz – Huy 2013 předstihnout dosavadního lídra šampionátu Stéphana Lefebvreho, který soutěž nedokončil pro poruchu palivového čerpadla. Počet šesti startů nemusí být konečný, pokud si Abbring zajistí potřebné finance na pokrytí dalších soutěží.

Nejen Abbring má jistou účast v ME ve třídě 2. Rus Vasily Gryazin minulý týden oznámil plány na příští sezónu ME, měl by se postavit na start všech 12 soutěží a jeho sportovním náčiním bude Ford Fiesta S2000, se kterým startoval už i letos. Zatímco Lefebvre, jenž letos zářil ve vypsaném šampionátu ME pro vozy s jednou poháněnou nápravou, se snaží zajistit potřebný rozpočet na starty v Peugeotu 208 T16.
Zdroj – Enrique Gijón, Hector Segovia - www.autosportfoto.sk

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře
Reklama

Související články
Nejčtenější články
O čem se mluví?