I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Uzávěrka přihlášek na Mikuláš Rally ve Slušovicích je tady!

Volné podniky
Roman Ordelt
26. listopadu 2013 - 21:02
1202×
2 minuty čtení

Čtvrtý ročník Mikuláš Zaremba Rally Slušovice se nezadržitelně blíží. Dva dny před uzávěrkou přihlášek došlo do sekretariátu závěrečné rally letošní automobilové soutěžní sezony více než pět desítek přihlášek. Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota vyzývají opozdilce, aby svou přihlášku poslali co nejdříve, neboť uzávěrka je stanovena na středu 27. listopadu. Už teď je téměř jisté, že se naplní maximální počet posádek na startu, který je omezen počtem šedesáti vozů.

„Fanoušci rallysportu se mohou těšit na rozmanité startovní pole od vozů specifikace WRC přes kategorii Super 2000, R5 nebo až po historické automobily. Prakticky každý vůz s platnou homologací může ve Slušovicích startovat,“ pověděl Josef Minařík, ředitel Zaremba Mikuláš Rally Slušovice. I když seznam přihlášených na tento volný podnik zapsaný v kalendáři Federace automobilového sportu bude zveřejněn v závěru týdne, několik předních jezdců můžeme jmenovat již nyní. Velkým tahákem mikulášské rally bude zlínský jzdec Tomáš Kostka, který se podobně jako na Kopné posadí za volant špičkového vozu Ford Fiesta RS WRC. „Tomáše bude navigovat oblíbený herec Lukáš Langmajer, který se představil na vybraných rallysprintových závodech za volantem soutěžní Hondy Civic. Diváci ho dobře znají z oblíbených filmů jako například Bobule a Babovřesky, kde stvárnil roli faráře s lechtivým jménem Šoustal nebo současného seriálu Sanitka,“ uvedl Minařík. Sedmý prosincový den se představí ve Slušovicích například Jaromír Tomaštík (Subaru Impreza WRC), dále Antonín Tlusťák, Jan Jelínek (oba Škoda Fabia S2000) nebo slovenský talent Martin Koči (Mitsubishi Lancer EVO IX). Chybět nebude ani rallysprintový šampion ve dvoukolkách Patrik Rujbr (Renault Clio R3). „Těch předních jmen je samozřejmě více, ale nechceme prozradit všechny trumfy. Kromě českých a slovenských posádek k nám letos přijedou například i Rakušané,“ upřesnil Josef Minařík.

Pořadatelé z Podkopné Lhoty připravili trať v celkové délce 80 kilometrů a celkem pět rychlostních zkoušek na dvou úsecích s názvy Dostihovka okruh a Podhoran v souhrnné délce 30 ostrých kilometrů. Start Mikuláš Zaremba Rally Slušovice proběhne v sobotu 7. prosince v pravé poledne. Dopoledne se uskuteční technické přejímky v areálu H&S auto s.r.o. (Billy Latif) v Nových Dvorech a seznamovací jízdy. Přihlášku pro soutěžící naleznete na internetové adrese www.rallysprintkopna.cz. Do galerie předchozích vítězů Mikuláš Rally Slušovice se zapsali Jozef Béreš jr. ze Slovenska, Jaroslav Orsák a Tomáš Kostka.

Komentáře
Reklama

Související články
Ohlédnutí za loňským ročníkem Mikuláš Rally
25. listopadu 2019 - 21:17   

Tomáš Kostka potvrdil start na letošní barumce
18. července 2019 - 20:41   

Duck Racing na všech frontách
20. března 2019 - 23:51   


Mikuláš rally se v letošním roce neuskuteční
09. listopadu 2020 - 20:52   

Auto UH Rally Team se představuje
30. září 2020 - 13:07   

Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Nejčtenější články
O čem se mluví?