I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Návrat posádky Prokop – Tománek na tratě MS v rally

Mistrovství světa
Martin Prokop Official Media
28. ledna 2014 - 16:27
1367×
2 minuty čtení

Nedlouho po zahájení letošního ročníku MS v rally dochází v Jipocar Racing Teamu ke změně na sedačce spolujezdce. Michala Ernsta, který s Martinem Prokopem odjel celou minulou sezonu, Katalánskou rally 2012 a letošní Rallye Monte Carlo, nahradí ostřílený matador Jan Tománek, který dlouhá léta tvořil s jihlavským rodákem nerozlučnou dvojici na světových tratích.

Pilot Martin Prokop tuto změnu komentuje: „Během dvou let jsem vystřídal dva pro mě nové spolujezdce, oba profesionály ve svém oboru a zároveň mé dobré kamarády. Nakonec mne ale cesta zavedla zpět k Jendovi a jsem velmi rád, že jsme opět našli společnou řeč a vůli makat na tom, co oba nejlépe umíme. Po všech zkušenostech, nasbíraných během dlouholetého účinkování v projektu Fiesty S2000 a WRC, je mi jasné, že se jedná o nejlepší možné rozhodnutí, protože s Jendou jsem se v kokpitu vozu cítil zkrátka nejlépe. Nicméně to není změna, která by se mně a celému týmu dělala vůči Michalovi s lehkým srdcem. Michalovi za spolupráci na místě spolujezdce mnohokrát děkuji a jsem rád, že bude stále externím členem našeho týmu."

Své vyjádření přidává i Michal Ernst: „Jako profesionál rozhodnutí týmu plně akceptuji a rozumím tomu, že Martin vedle sebe potřebuje toho, o němž je přesvědčen, že je pro něj ten naprosto nejlepší. Jedeme nejvyšší světovou soutěž v top kategorii WRC, prezentujeme významné sponzory a celý český motosport, takže zde není prostor na kompromisy. Jenda Tománek je pro nás všechny a celou rally komunitu navigátorská jednička, takže skutečnost, že jsem zahříval sedačku právě takové osobnosti, je pro méně jistou satisfakcí. Samozřejmě se netajím tím, že by nebylo špatné, kdybych jako co-pilot v kolotoči WRC vydržel o něco déle, nicméně i za celou loňskou sezonu jsem velmi rád, protože to jsou zážitky a zkušenosti k nezaplacení."

Další soutěží seriálu MS WRC 2014 a první společnou pro obnovenou posádku Prokop - Tománek bude Rally Sweden, která se uskuteční druhý únorový víkend tradičně kolem Karlstadu.
Zdroj – Josef Petrů

Komentáře
Reklama

Související články
Rally magazín 02/2021
23. března 2021 - 18:08   
Rally magazín 02/2022
31. března 2022 - 19:28   

Rally magazín 01/2020
24. února 2020 - 18:08   


Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava
05. května 2022 - 13:30   

Nejčtenější články
O čem se mluví?