I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Švédskou rally Martin Prokop nedokončil

Mistrovství světa
Martin Prokop Official Media
09. února 2014 - 23:57
877×
2 minuty čtení
AKTUALIZOVÁNO: 10. února 2014 - 00:04

Jak pro Martina Prokopa s Janem Tománkem Rally Sweden začala, tak také skončila - autem v příkopu. Zatímco ve čtvrtek ráno se za pomoci diváků u trati dokázali ještě vrátit do závodu a během páteční etapy se prokousat zpět alespoň na čtrnácté místo, dnes v druhé etapě odpolední sekce již podobně štěstí neměli.

Jejich Ford Fiesta WRC se dostal mimo trať do zasněženého a rozbahněného koryta potoka, odkud již nebylo cesty zpět. Česká posádka tak musela z dvanáctého místa průběžné klasifikace soutěž opustit a stejně tak jako z lednového Monte Carla, i z druhého závodu MS v rally, odjíždí Jipocar Czech National Team bez bodů a dokončené soutěže.

„Přes noc na dnešek napadlo hodně sněhu a s každým dalším odjetým autem se stávala trať rychlejší. Naštěstí jsme nebyli úplně první na trati jako v pátek, takže jsme si mohli jízdu lépe užít a zase si dobře zazávodit. Sice už nebylo moc o co bojovat, ale nesmírně nás to s Jendou bavilo a tak jsme v rámci možností zajeli slušně. V odpolední sekci se první erzeta zrušila a hned v té následující přišla moje chyba, kdy jsme se nejdříve zadkem auta a následně po přetočení přední částí dostali mimo trať. Spadli jsme do takového koryta potoka podél cesty, které bylo schované pod sněhem a bahnem. O pár metrů dál bychom snad auto komplet utopili. Bohužel k tomu všemu došlo zrovna uprostřed lesa, kde nebyli žádní diváci, kteří by nám mohli pomoci zpět na trať. Takhle jsme se z toho snažili dostat sami, což bylo nemyslitelné, takže téměř dvouhodinovým promrznutím a promáčením hluboko v lese pro nás švédská rally skončila. Po nedokončeném Monte Carlu to je další nepříjemnost a určité nabourání elánu celého týmu, ale to je prostě rally. Za pár týdnu se jede Mexiko, takže musíme doufat, že do třetice tam již sezonu úspěšně odstartujeme,“ popisuje a hodnotí pilot Jipocar Czech National Týmu Martin Prokop.Manažer Quirin Müller dodává: „Podmínky ve Švédsku byly letos hodně specifické a k podobným karambolům, jaké postihy Martina doházelo celkem často. Veliká smůla, dokonce dvojnásobná, ale aspoň nemáme výrazně poničené auto. Musím v tom hledat alespoň nějaká pozitiva. Dnes Martin zajel nějaké dílčí dobré časy, což je alespoň pro nás malá satisfakce. Po dvou závodech jsme bez bodu, takže celý tým teď musí makat vstříc Mexiku, kde už potřebujeme bodovat.“
Zdroj – Martin Prokop Official Media

Komentáře
Reklama

Související články
Rally magazín 02/2021
23. března 2021 - 18:08   
Rally magazín 02/2022
31. března 2022 - 19:28   

Rally magazín 01/2020
24. února 2020 - 18:08   


Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava
05. května 2022 - 13:30   

Nejčtenější články
O čem se mluví?