I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Consani předvedl v Pobaltí svoji dravost

Mistrovství Evropy
Ondřej Tichý
10. února 2014 - 18:10
914×
2 minuty čtení

Po nepříliš štědrém zisku dvou mistrovských bodů za devátou příčku na rakouské Jänner rally, Consani a jeho spolujezdec Vicent Landais doufali, že si z Lotyšska odvezou větší bodový příděl.

Proti tomuto přání se hned zkraje postavila technika jejich Peugeotu 207 S2000 připravovaného italským týmem Delta Rally. Vinou těchto potíží si mohl shakedown projet pouze jednou a do následné kvalifikační zkoušky odstartoval se zpožděním, za což dostal penalizaci deseti vteřin, která ho odsunula až na samý chvost kvalifikace a startovní pozici si tedy vybíral jako poslední. Vzhledem k podmínkám, které měli panovat během první etapy, na něj zbyla první startovní pozice.

Sobotní předpovědi se bohužel naplnili a vydatné noční sněžení zahalilo rychlostní zkoušky vrstvou čerstvého sněhu. Consani tedy musel celému startovnímu poli čistit celou etapy trať, což jej pochopitelně stálo drahocenné vteřiny. A aby toho nebylo málo, tak na druhé etapě dostal defekt, čímž se propadl až na 48. příčku. Na zbylých sobotních zkouškách se mu však ztráta dařila postupně umazávat a v sobotu večer už mu náleželo 32. místo.

Do nedělní rychlostních zkoušek vyrážel již jako čtvrtý, což se také promítlo do lepších zajížděných časů. Avšak hned na osmé RZ, tedy druhé nedělní začala protestovat spojka jeho Peugeotu. Tu se však podařilo v následném servisu společně s celou převodovkou vyměnit a Robert Consani nakonec dokončil Rally Liepāja na 23. místě.

„Samozřejmě, že jsem zklamaný, nemohl jsem předvést, co jsem se na Jänneru naučil,“ poznamenal Consani. „Nicméně jsem se toho od této soutěže hodně naučil, byla to vlastně moje první jízda na sněhu. Lotyšské cesty jsou nádherné, ale tohle byl výbuch. Chtěl bych poděkovat všem svým partnerům za jejich podporu, která mi spolu s Vincentem umožnila soutěžit znovu v tomto šampionátu.“

Další soutěží, kde budeme moci sledovat výkony nejen Roberta Consaniho ale i dalších účastníků Mistrovství Evropy bude po zrušení Sibiu Rally slavná řecká Acropolis Rally, která se jede na konci března.

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře
Reklama

Související články
Kvalifikaci na Jänner vyhrál Kajetanowicz
04. ledna 2015 - 11:03   


Costenaro před sněhovým debutem
28. ledna 2015 - 10:32   

Václav Pech jasným vítězem v Příbrami
06. října 2014 - 10:14   

Nejčtenější články
O čem se mluví?