I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Citroën brání Meekův výkon na sněhu

Mistrovství světa
Ondřej Tichý
14. února 2014 - 18:14
941×
2 minuty čtení

Kris Meeke po většinu soutěže hájil skvělé šesté místo, ale to jen do rychlostní zkoušky číslo 18, kde skončil mimo trať. Naneštěstí v místě byl pouze jeden divák, který mu pomáhal se ze závěje dostat a tak zde ztratil kolem sedmi minut, čímž se propadl na čtrnáctou příčku. Časové manko se mu během sobotní poslední etapy sice nepodařilo stáhnout, nicméně soutěž dokončil na celkovém desátém místě.

„Odvedl velmi dobrou, ne-li skvělou práci, když se podíváte na výsledky této rally – byl lepší jak Sébastien Loeb,“ chválí svého svěřence Matton.

Když jel Loeb ve Švédsku v roce 2001 poprvé, tak musel odstoupit pro poruchu motoru svého Citroënu Saxo VTS na 9. rychlostní zkoušce. V dalším ročníku ale již startoval v nejvyšší lize a to ve voze opět francouzského výrobce, ale tentokráte již to byla Xsara WRC. Soutěž dokončil jako 17., neb jej postihlo několik dlouhých výletů mimo trať. Když Loeb v roce 2004 poprvé Švédskou rally vyhrál s náskokem necelé minuty na Marcuse Grönholma, přiznal v cíli, že Švédské zkoušky jsou jedny z mála na světě, u kterých necítí, že by je zcela ovládl.

Z počátku se zdálo, že Meekovo účinkování ve Švédsku skončilo ještě před samotným startem rally. Na jednom z průjezdů shakedownu totiž poslal svoji DS3 WRC do sněhové bariéry, kde si poškodil řízení a musel být do servisu odtažen. Mechanici však jeho vůz zvládli opravit a Meeke tak mohl do Švédské rally nastoupit.

Při jeho druhém výletu do sněhové závěje vinou nedotáčivosti sice auto nepoškodil, ale stalo se tak při rozjetém závodě a sedm minut strávených vyprošťováním se výrazně podepsaly na konečném výsledku.

„Tohle byl můj první start ve Švédsku,“ řekl Meeke. „Přijel jsem sem sbírat zkušenosti a myslím, že kdyby mě nepostihl tenhle problém, tak bych měl jiný a na jiné zkoušce.“

„Myslím, že jsme zde byli konkurenceschopní. Jasně, že potřebujeme více zkušeností a musíme se sem vrátit a jet zde tuhle zimní soutěž se skutečně zimními podmínkami, jinak mi ale zkoušky seděly – byly krásné a rychlé.“

O autorovi
Ondřej Tichý
Komentáře
Reklama

Související články
Rally magazín 02/2022
31. března 2022 - 19:28   

Rally magazín 01/2020
24. února 2020 - 18:08   Nejčtenější články
O čem se mluví?