I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Hustopečská rally slaví premiérové kulatiny

Mezinárodní Mistrovství České republiky v automobilových rally
TOP Media
18. února 2014 - 10:27
744×
1 minuta čtení

Příprava AGROTEC Petronas Syntium rally Hustopeče 2014 je v plném proudu. Letos se mezi vinohrady uskuteční jubilejní desátý ročník. Soutěž je datována na 20. – 21. června 2014.

Pořadatelé hustopečské soutěže setrvávají zařazením v kalendáři Evropské trofeje (koef. 2), podnik bude čtvrtým závodem Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR a sobotní etapa přivítá dvojice z Poháru ČR.

Do startu zbývají stále více než čtyři měsíce, přesto pořadatelé mají v řadě věcí jasno. Zásadní změnou bude nové umístění servisního zázemí. Z letištní plochy v Popicích se servis vrátí na okraj Hustopečí, do areálu spediční společnosti Moss logistics s.r.o.

„Servisní prostor je výrazně naddimenzován proti tomu, kdy tam soutěž zavítala naposledy. I proto jsme se rozhodli ke kroku vrátit servis blíže centra závodu. Určitě se to setká s příznivým ohlasem u týmů, fanoušků a věříme, že i obyvatel Hustopečí,“ doufá ředitel závodu Rudolf Kouřil.Harmonogram závodu vzejde z tradičního formátu pátek večer – sobota. Na účastníky budou v pátek čekat dvě rychlostní zkoušky ve dvou průjezdech, v sobotu dvakrát tři měřené testy.

„Vzhledem ke snížení evropského koeficientu jsme mohli snížit počet měřených kilometrů a tím i počet zkoušek. Těch nakonec bude deset. Návrh trať počítá s cca 287 km, z toho 157 km bude na tratích rychlostních zkoušek. A to je určitě parádní poměr. Nyní probíhají finální jednání s úřady a zastupitelstvy obcí, abychom se co nejdříve dostali na definitivní podobu trati,“ doplňuje Kouřil.

Více informací o přípravách AGROTEC Petronas Syntium rally 2014 najdete na internetové stránce www.agrotecautoklub.cz nebo na facebookovém profilu Agrotec rally Hustopeče.

Komentáře
Reklama

Související články
Hustopečská rally finalizuje svou podobu
19. dubna 2022 - 09:12   

Rally magazín 06/2021
27. července 2021 - 11:24   

Nejčtenější články
O čem se mluví?