I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

V Hustopečích odstartují čtyři pohárové renaulty

Mezinárodní Mistrovství České republiky v automobilových rally
TOP Media
19. června 2014 - 13:53
1320×
3 minuty čtení

ROPRO Clio R3 Czech Trophy by ACI zavítá poprvé v letošní sezoně na Moravu. Třetí podnik poháru vozů Renault Clio R3 bude hostit město Hustopeče. Z jeho náměstí odstartuje v pátek 20. června X. ročník AGROTEC PETRONAS rally.

Specifické hustopečské tratě mezi vinicemi a řada šotolinových pasáží, to vše čeká na čtyři dvojice, které se postaví na start hustopečské soutěže. Během necelých dvaceti hodin mezi pátečním podvečerem (start 19:30 hod.) a sobotní cílovou rampou (cíl 15:53 hod.) absolvují deset rychlostních zkoušek na pěti úsecích, téměř 160 ostrých kilometrů.

V roli obhájce prvenství ve „dvoukolkách“ nastoupí na AGROTEC PETRONAS rally Josef Peták s Alenou Benešovou. Zkušený příbramský tandem navíc opanoval i oba úvodní pohárové závody v Českém Krumlově a v Klatovech.

Petákův náskok v čele pohárové klasifikace je ovšem pouze desetibodový. Adam Kobliha dokázal i díky bonusovým bodům za jednotlivé etapy příbramského konkurenta udržet „na dostřel“. V Hustopečích se po jeho boku namísto Petra Chodury jr. objeví Karel Žáček. Společně dokráčeli na hustopečském závodě v roce 2012 k prvenství ve třídě 9.„Petr Chodura se v poslední době nemohl věnovat rally tak, jak by chtěl. Jeho povinnosti se dostávaly do rozporu se závoděním, a proto jsme se po Šumavě domluvili, že ho na Hustopeče zastoupí Karel Žáček. Věřím, že společně navážeme na konec sezony 2012, kdy jsme každý šli svou cestou a dále budeme naši spolupráci jen zlepšovat. Do Hustopečí se tak oba moc těšíme. Tamní tratě se mi určitě líbí více než třeba Šumava. Těším se i na noční erzety, na nich mě jízda opravdu baví. Bude to však pro mě zřejmě první závod na suchu, nově na pneumatikách Michelin, uvidíme, jak rychle se sehrajeme s Karlem... Přesto věřím, že budeme schopni Pepu Petáka trochu potrápit, ale realitu ukáže až vlastní závod,“ říká Adam Kobliha.

Bohužel pořadatelé jihomoravské soutěže už dlouho před závodem obdrželi omluvenku od Patrika Rujbra. Důvodem jeho neúčasti je termínová kolize soutěže se studijními povinnostmi navigátorky Petry Řihákové.

„Petra skládá ve čtvrtek 26. června státnice, což samozřejmě dostalo prioritu,“ objasnil neúčast Patrik Rujbr. „Neúčast nás mrzí, vždyť je to v podstatě moje domácí soutěž. Patrikovi jsem říkala, ať jede s někým jiným, ale reagoval, že s nikým jiným jet nechce,“ dodala Petra Řiháková.

Chybět budou po havárii na Šumavě i Vlastimil Maxa se Štěpánem Palivcem, což dává šanci proniknout na medailové posty dalším.

Hustopeče budou třetím závodem za volantem Renaultu Clio R3 pro Martinu Daňhelovou, startující s otcem Vlastimilem. Zatímco ve sprintrally s renaultem třídy 8 atakuje medailové pozice, se silnějším „dvoulitrem“ třídy 5 se prozatím stále sžívá.Navíc ze tří startů se Martině ani jednou v Hustopečích nepodařilo spatřit cílovou rampu. „Náš cíl v Hustopečích je jasný. Dovést techniku až na cílovou rampu, jelikož nám to za naši dosavadní závodní éru nebylo přáno. Technika byla vždy proti. Ale tentokrát věřím, že je vše stoprocentně nachystáno a budeme moci sbírat další cenné zkušenosti za volantem ´er trojky´. Před soutěží jsme absolvovali krátký test, abych si zase připomněla vlastnosti ´áčka´. Vypadá, že i počasí nám bude tentokrát přát a konečně se budu moci pořádně opřít do pneumatik. Pořadatelé už teď zaslouží pochvalu za připravený harmonogram,“ vyřkla sedmadvacetiletá pilotka z jižních Čech.

Naopak „mezi vinicemi“ poprvé zasáhne do letošního ROPRO Clio R3 Czech Trophy by ACI Michal Kravec, kterého bude navigovat Josef Král. Hustopečské tratě Michal poprvé poznal v roce 2012.

„Náš pohár míří do Hustopečí, které charakterizuje skvělé zázemí, pohodová atmosféra a specifické tratě. Vyrovnaný stav na špičce mezi Pepou Petákem a Adamem Koblihou mě samozřejmě těší a slibuje i pro třetí závod sezony pořádnou zápletku. Letos poprvé přivítáme v poháru Michala Kravce, všem přeji hodně úspěchů na tratích mezi vinicemi," uvedl před startem promotér ROPRO Clio R3 Czech Trophy by ACI 2014 Zdeněk Pekárek.

Komentáře
Reklama

Související články
Rally magazín 04/2020
05. června 2020 - 09:21   

Josef Peták opět v Praze!
23. listopadu 2018 - 16:54   Hustopečská rally finalizuje svou podobu
19. dubna 2022 - 09:12   

Rally magazín 06/2021
27. července 2021 - 11:24   

Rally magazín 08/2020
22. října 2020 - 10:12   


Nejčtenější články
O čem se mluví?