I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Jakub Voldřich se vrací domů, ale pouze na skok

Mistrovství České republiky ve sprintrally
Lukáš Chum
07. srpna 2014 - 19:13
1122×
3 minuty čtení
AKTUALIZOVÁNO: 07. srpna 2014 - 19:22

Voldřich Motorsport se po téměř tříměsíční přestávce vrací k závodění. Šumavský tým se přihlásil na Rally Agropa Pačejov 2014 a to nejen z důvodu, že je to pro celý tým domácí závod, ale i z důvodu rozjezdu před pokračováním v Mitropa Rally Cupu.

Jakub Voldřich však nestartuje jako obvykle se svým stálým navigátorem Janem Mikulíkem, který v okolí Horažďovic, kde se soutěž koná, startuje po boku jiného jezdce. To ale Jakub Voldřich věděl již od začátku sezony a počítal s tím. Měl s ním startovat loňský spolujezdec David Zíka, nakonec ale bude startovat se zkušeným Jakubem Kotálem, který dříve startoval také po boku Martina Semeráda.

Teď jsi dlouho nezávodil, měl jsi dlouhou přestávku. Čím to bylo způsobené?

Vynechali jsme dva závody v Mitropě, tedy Velenje ve Slovinsku a Cassentino v Itálii. Ten první byl z důvodu mých školních aktivit, kdy jsem skládal státní zkoušku. Ten druhý pak byl z důvodu vysoké finanční náročnosti vzhledem k jeho vzdálenosti.

Nezapomněl jsi závodit?

Myslím, že jsem to nezapomněl, na kole taky člověk nezapomene šlapat i po několika letech. Jen se musím trošku vrátit do tempa na testu.

Pracovalo se v této dlouhé době nějak na autě?

Opravili jsme po Saturnusu porouchanou převodovku. Jednalo se pouze o výměnu prasklé vidličky. Jinak se na autě dělala běžná údržba jako vždy mezi závody.Objevil jsi se v seznamu přihlášených na Rally Agropa mezi poháristy. Rozhodl jsi se pro návrat z Evropy domů nebo jakto?

Pačejov je jednak domácí rally, kde je skoro povinnost jet a hlavně to bude jako test před další soutěží, kterou bude Rally Alpi Orientalli v Itálii na konci srpna. Rozhodně se domů zpět nevracím, to bych byl padlý na hlavu. Pačejov zkrátka poslouží jako test a jakési rozjetí se před Itálii. V poháru jedeme proto, protože máme na autě nějaké úpravy a nechceme je vracet do původního stavu v rámci homologace pro sprint, proto Pohár ČR.

V kolonce spolujezdce svítí jméno Jakub Kotál. Jaktože nestartuješ s Honzou Mikulíkem?

Pojedu s Kubou Kotálem, protože můj stálý spolujezdec Honza Mikulík je domluven s jiným jezdcem, ale tuto skutečnost jsem věděl už na začátku sezony. Měl jsem jet s mým loňským spolujezdcem Davidem Zíkou, ten ale bohužel z pracovních důvodů nakonec nemůže, tak jedu s Kubou Kotálem.

V okolí Horažďovic tě čeká již třetí start. Vidíš v tom nějakou výhodu oproti konkurenci?

Jako výhodu oproti konkurenci to nevidím, spíš je to výhoda pro mě samotného, protože se z loňska mohu poučit a jet o dost lépe, než když jsem vloni třikrát couval. Je to vůbec první rally, kterou pojedu potřetí a na to srovnání jsem moc zvědavý, protože se vložky jedou skoro stejně, jen muničák je opačně a z toho mám trochu strach, protože znám příběhy s názvem "Hráz" v tomto směru.Jaké jsou Tvé další plány na zbylý konec sezony?

Na konci srpna jedeme Rally Alpi Orientalli v Itálii s centrem v Udine. To je, řekl bych, vrchol kalendáře Mitropy a podle informací, které mám, tak nejhezčí rally. Pak bychom rádi jeli Rally Bassano rovněž v Itálii, uvidí se, jak na tom budu s časem a na závěr v říjnu 3-Städte rally v Německu nedaleko Pasova. To máme blízko našeho domova a očekávám tam hodně známých a kamarádů. Jestli přidáme nějaký další závod u nás, to se uvidí, ale řekl bych, že ne.

EPLcond Rally Agropa 2014 s centrem ve městě Horažďovice začíná již tuto sobotu 9. 8. v půl deváté ráno. Srdečně zveme všechny naše příznivce, fanoušky a nejen ty přímo k tratím!

Komentáře
Reklama

Související článkyRebenland za námi, Lavanttal před námi
10. dubna 2014 - 15:54   

Nejčtenější články
O čem se mluví?